Home
Diseara Fun Dicţionare Utile Conversaţii
EnglishEnglish 
 
Program cinema
Program teatru si opera
 Filme
Piese de teatru si opera
 Program TV
Teatre
 Concerte
Cinematografe
 Înregistrează-te
Autentificare
  


Program TVR Moldova

Joi
19
septembrie
Vineri
20
septembrie
Sambata
21
septembrie
Duminica
22
septembrie
Luni
23
septembrie
Marti
24
septembrie
Miercuri
25
septembrie
07:00  Matinalii
(I)Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala Producător Nicoleta ToacăTransmisiune directă Chişinău
08:00 
09:00  Matinalii
(I)Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala Producător Nicoleta ToacăTransmisiune directă Chişinău
10:00  Obiectiv comun
Moderator Dana Ciobanu Producători: Marina Afanas, Elena Guţu
11:00  Regatul salbatic
. RedifuzareProducator Mihai Enea
11:30  Un doctor pentru dumneavoastră
Moderatori: Ana Maria Ghiur Jurnalist tv Delia Logofătu Realizator tv Cristina Anton Producător tv Monica Ancuța
13:00  Telejurnal Moldova
Prezentator Victoria Colesnic Translator mimico gestual ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZTransmisiune directă
13:30  Descalecati in Carpati
Sezonul III.Episodul 3/13
14:00  Telejurnal
(montaj) * Meteo(montaj)Transmisiune directă
14:55  Vorbeşte corect!
RedifuzarePrezintă Ruxandra Gheorghe-NegreaJurnalist Iulia Ioaniţoaia Producători: Cristina Dănilă, Radu Dănilă
15:00  Cantec si poveste
RedifuzareStudioul teritorial Cluj
15:55  Diasporadar
Producator Diana Gheorghiu
16:00  Regiunea n obiectiv
* Studioul teritorial Iaşi * Moderator Anca MedeleanuRealizator Sergiu CiocoiuTransmisiune directă
17:00  Obiectiv comun
Moderator Dana Ciobanu Producători: Marina Afanas, Elena Guţu
18:00  Telejurnal Moldova
Prezentator Victoria Colesnic Translator mimico gestual ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZTransmisiune directă
19:00  Punctul pe AZi
Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.Moderator Vasile MunteanuProducător Zina CerchezTransmisiune directă
19:54  100 de povesti despre Marea Unire
-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian CioroianuPagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita
20:00  Telejurnal
(montaj) * Meteo(montaj)Transmisiune directă
21:00  Arheologia crimei
Producator Alexandru Munteanu
21:50  Discover Romania
Producator Cecilia Melinescu
22:00 
23:30  Regatul salbatic
. RedifuzareProducator Mihai Enea
00:00  Garantat 100%
00:50  Discover Romania
Producator Cecilia Melinescu
01:00  Cantec si poveste
RedifuzareStudioul teritorial Cluj
01:55  Diasporadar
Producator Diana Gheorghiu
02:00 
03:30  Regatul salbatic
. RedifuzareProducator Mihai Enea
04:00  Obiectiv comun
Moderator Dana Ciobanu Producători: Marina Afanas, Elena Guţu
05:00  Telejurnal Moldova
Prezentator Victoria Colesnic Translator mimico gestual ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZTransmisiune directă
05:54  100 de povesti despre Marea Unire
-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian CioroianuPagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita
06:55  Imnul Romniei
SUS
0.0938 / 0.0688 (43)