DISEARA.RO :: Vizualizare subiect - Swingers - ce parere aveti?
ÎnregistrareCăutareFAQMembriGrupuriAutentificare
Swingers - ce parere aveti?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare

Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului DISEARA.RO » Dragoste si sex Subiectul anterior
Subiectul următor
Swingers - ce parere aveti?
Autor Mesaj
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

Data înscrierii: 14/Iul/2007
Locaţie: Cluj-Napoca

Mesaj Răspunde cu citat (quote)
pencroff, stai linistit, nu sint suparat pe tine! Te astept oricind la o joaca sau la un schimb de idei, pe orice tema. Spuneam mai mult in general, ca oamenii care au idei sau conceptii diferite prefera sa isi arate muschii decit sa vada partea buna a lucrurilor si/sau sa fie toleranti. Ai fost, sa zicem mai hotarit in ce ai spus, dar nu m-ai jignit personal cu nimic!

Legat de cluburile de la noi, legat de cele de care stiu eu, e cam asa: Pot intra si barbati singuri dar pina la un anumit procentaj. Restul cupluri, sau femei singure. Dar astea sint mai mult stagii, tabere. De regula faci contact cu un cuplu prin varii metode, iesi cu ei la o cafea, o poveste, apoi daca exista o afinitate, poti programa o intilnire mai intima dupa reguli in prealabil stabilite. Sau poti, fara suparare sa nu te mai vezi. Si eu m-am intilnit si cu cupluri cu care am preferat sa raminem amici, si ne-am intilnit sa ne distram fara a implica nimic sexual, si chiar a fost frumos. Cu altii am mers mai departe. Dar retine, oricind ai butonul "abort mission" la indemina. La cluburi ad-hoc nici eu nu m-as duce, fii sigur! Asa cum nu m-as culca cu o prostituata.
Mie, 27 Aug 2008 15:28 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pencroff
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

Data înscrierii: 15/Mai/2008

deci pana la urma intr-un fel sau altul ai ajuns la concluzia care ai crezut ca am spuso eu Zambet) cluburi/prostituata Scoate limba
zici ca oamenii cu idei diferite prefera sa-si arate muschii ... la ce te referi ? ... eu cred ca pana la urma ... si tu esti unul cu idei diferite ... vad ca vorbesti de 2-a feluri de cluburi sau este unul si acelas ma refer aici la cluburile adhoc si la cluburile de care vbeai prima data
cat despre felul in care ma exprim imi pare rau dar sunt mai direct mai ales cu oamenii pe care nu-i cunosc ... pana la urma gandind la rece situatia si imi pare rau pt sinceritate nu prea imi pasa ce inteleg alti oameni dar atata timp cat inteleg gresit ma simt nevoit sa explic sau sa-mi cer scuze dupa caz

@ naty : nu am judecat pe nimeni iubire .. si nu m-am simtit atacat cu nimic doar ca imi spuneam parerea
tot ce tine de parerea mea (atunci cand spus ca e parerea mea e judecat la rece) cat despre intimitati sau chestii personale in general nu prea-mi place ca "tot omul de rand" sa ma cunoasca fara sa ma cunoasca si mai rau din spusele altora ... pentru ca nimeni nu are dreptul sa ma judece ...dupa cum ai spus si tu
acum sa si explic doar nah
"s-a inteles asta cu postul... doar ca...el e mai conservator sa zicem... si ii place ca iubita lui sa fie numai pt el...nici macar sa nu se uite altcineva la ea Scoate limba (eu stiu Foarte fericit ) si il inteleg...sau m-am obisnuit,doar ca intr-adevar,au fost jignitoare cuvintele lui,desi sunt convinsa k n-a avut intentia asta Zambet" asta este postul tau unde ideea de conservator (parte buna a lui) e 0 ...ce vreau sa spun este ca fiecare caracterizeaza omul dupa bunul lui plac si cum ii place lui ... iar viziunea ta de acolo de conservator nu este aceeas cu a mea si asta m-a deranjat Zambet
Mie, 27 Aug 2008 16:35 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pencroff
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

am uitat
the end Laughing
Mie, 27 Aug 2008 16:36 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NatyMysin
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 15/Apr/2008
Locaţie: studenta

mare figur de om mai esti si tu Foarte fericit

Mie, 27 Aug 2008 16:46 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

Cluburile nu imi plac nici mie. Swing nu e identic egal cu cluburi de swing. Swing am practicat. Dar la club nu merg, nu am mers. Prostituate nu folosesc. Prostitutia nu are a face cu swingul, am vrut doar sa iti spun ca nici eu nu mi-o pun cu oricine. Desi nu ma culc cu oricine, dar daca convenim, eu cu prietena mea sa ne culcam cu un alt cuplu, o facem, intelegi?
Mie, 27 Aug 2008 16:47 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pencroff
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

am inteles dar era alta inbtrebarea mea ... tu te referi la cluburile adhoc adica la intalniri?
restul sunt detalii care chiar mi-am dat si eu seama de ele

@ naty : nu am dreptate?
eu cred ca nu am facut niciodata lucruri de gen ... nu? ceea ce mi se pare corect sa nu faci nici tu pt ca nici tie nu ti-ar comveni ...cred nush pune-te in situatia asta
Mie, 27 Aug 2008 16:54 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NatyMysin
Avansat
Avansat

get over it...

Mie, 27 Aug 2008 17:10 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

ad-hoc, am dat si eu un nume cum mi-a traznit prin minte. Ma refer aici la cluburi unde se intilnesc oameni care nu neaparat se cunosc de inainte, asa cum povesteai tu. La asa ceva nu m-as duce. Si eu am nevoie sa cunosc inainte! Zambet
Mie, 27 Aug 2008 17:18 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pencroff
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

foarte tare
Mie, 27 Aug 2008 17:28 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
codrul
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 02/Mar/2008
Locaţie: undeva pe langa munte

eu numai cand ma gandesc ce fain ii si cu ce patos discutatzi voi...ma apuca pandaliile! ce slab sunt! sa fiu vertical, sa ascult pana la capat tot ceea ce avetzi de spus dar...asa ar fi trebuit!

Vin, 29 Aug 2008 02:33 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

Ei, nu are rost sa te blamezi, ai facut si tu ce ai putut. Dar acum ai spart gheata. Daca ai ceva de spus la subiect, spune, de-aia scriu pe aici. Orice discutie e constructiva, doar sa fie civilizata. Zambet
Vin, 29 Aug 2008 07:41 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
codrul
Avansat
Avansat

spun doar atat...imi place ideea si totusi parca nu as face-o intr-un club...nici nu pot spune ca mi-ar trebui timp ca pe ala nu-l mai am...

Vin, 29 Aug 2008 10:37 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

Intr-un club, nici eu, dar cu un cuplu da, daca picam toti 4 de acord. Asa poate ti-ar place si tie. Dar de ce spui ca nu mai ai timp? Sper ca nu e de rau!
Vin, 29 Aug 2008 14:42 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
codrul
Avansat
Avansat

nu nu...nu-i de rau dar...trebuie sa ma insor de acum...sa-mi caut una si sa ma leg...iar dupa, nu cred ca mai am timp sa fac...prostii...
in legatura cu Swing...asa da, cu un alt cuplu as face...mamaaaaa. si ce-as face...ideea imi place foarte mult...

Dum, 31 Aug 2008 03:16 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

Stii tu? Swingers fix pentru cupluri s-au inventat. Dupa ce veti fi impreuna citiva ani, va fi destul de greu uneori sa va ginditi ca toata viata de acolo-ncolo nu veti avea sex decit intre voi. Avantajul swingului este ca te ajuta sa rupi monotonia fara sa-ti inseli/minti partenerul si fara sa periclitezi relatia. E pur si simplu fun. Si in aproape toape cazurile asta sudeaza relatia, ii ajuta pe cei doi sa aiba mai multa incredere unul in celalalt.
Dum, 31 Aug 2008 09:49 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
codrul
Avansat
Avansat

hmmmm...esti foarte deschis si...imi place cum gandesti...daca as fi fost femeie erai deja ales ca partener...
in calitatea mea de mascul, cred ca sunt mai incuiat...cu viitoarea partenera de viatza n-as putea sa fac asta...cu oricare alta dar nu cu ea...poate gresesc dar...asta e!

Dum, 31 Aug 2008 23:17 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

Ei, o sa vedeti voi, cel mai important e sa faceti ce vreti amindoi. Eu va doresc sa fiti fericiti. Zambet

Dar ca sa fiu ontopic, e destul de firesc sa te confrunti la un moment dat cu un conflict interior de genul: tu ai face-o cu altcineva, dar nu ti-ar place sa stii ca partenera ta o face. Este o virsta cind aceasta nevoie devine chiar imperioasa. Atunci cind/daca vei trece peste asta sa iti amintesti sa treci cu ea impreuna peste greutati. Vorbiti unul cu celalalt, gasiti solutii convenabile pentru amindoi. De cele mai multe ori oamenii ajung sa faca lucruri regretabile din cauza lipsei de comunicare cu partenerul.
Dum, 31 Aug 2008 23:36 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NatyMysin
Avansat
Avansat

http://www.youtube.com/watch?v=QgfEzyDMEgA&feature=related
cam asa ar fi...

Mar, 09 Sep 2008 18:13 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

NatyMysin a scris:
cam asa ar fi...

Multi oameni pe-acolo... Zambet
Mar, 09 Sep 2008 19:47 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NatyMysin
Avansat
Avansat

tind sa cred k e vb de swing party-uri Scoate limba si d-aia

Mar, 09 Sep 2008 21:12 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

Poate... E un clip erotic. Cred ca nici cine l-a facut nu stie exact! Scoate limba
Mie, 10 Sep 2008 00:38 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TheDreamer
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 22/Apr/2009

Cu scuzele de rigoare, sugerez initiatorului acestui topic, sa posteze si definitia ori regulile swing-ului...majoritatea celor care au raspuns habar n-0au despre ce e vorba..si ce e mai grav, demonstreaza in fiecare propozitie ce gandire tipic balcanica au, cat de afectati sunt de comunsimul inradacinat in copilaria si educatia lor...dragii mei, incepeti sa faceti diferenta intre dragoste si sex...Swingul este un fenomen adresat celor care stiu sa faca aceasta diferenta!!
Joi, 23 Apr 2009 00:07 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gigifast
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 18/Noi/2006
Locaţie: langa tine

TheDreamer a scris:
Cu scuzele de rigoare, sugerez initiatorului acestui topic, sa posteze si definitia ori regulile swing-ului...majoritatea celor care au raspuns habar n-0au despre ce e vorba..si ce e mai grav, demonstreaza in fiecare propozitie ce gandire tipic balcanica au, cat de afectati sunt de comunsimul inradacinat in copilaria si educatia lor...dragii mei, incepeti sa faceti diferenta intre dragoste si sex...Swingul este un fenomen adresat celor care stiu sa faca aceasta diferenta!!

ahhh.... mi-ai luat'o inainte
Joi, 23 Apr 2009 18:07 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
TheDreamer
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 22/Apr/2009

N-are nimic..scrie ca ma sustii si gata Scoate limba..app, cei care participa la acest topic, sunt sau vor sa devina swingers? ori e doar o modalitate de a se "baga in seama"?
Joi, 23 Apr 2009 18:36 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Eu4ever
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 21/Sep/2008

rea ideea nu ar fi, mai ales cand intervine monotonia intr-un cuplu! Rusinat
Lun, 19 Oct 2009 15:05 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:    
Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului DISEARA.RO » Dragoste si sex Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

Mergi direct la: 
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum