DISEARA.RO :: Vizualizare subiect - Swingers - ce parere aveti?
ÎnregistrareCăutareFAQMembriGrupuriAutentificare
Swingers - ce parere aveti?
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare

Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului DISEARA.RO » Dragoste si sex Subiectul anterior
Subiectul următor
Swingers - ce parere aveti?
Autor Mesaj
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

Data înscrierii: 14/Iul/2007
Locaţie: Cluj-Napoca

Mesaj Swingers - ce parere aveti? Răspunde cu citat (quote)
Spuneti-va parera, ce parere aveti despre Swingers, acele persoane care angreneaza spontan acte amoroase, care se constituie in cluburi si se bucura de libertatea alegerii partenerului... Si in Romania sint foarte multe cupluri care fac parte din asemenea cluburi. Sa va aud! Fa cu ochiul
Sâm, 22 Sep 2007 19:29 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Unique
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 26/Ian/2007

Mesaj Răspunde cu citat (quote)
Nu mi se pare OK.Period.

Sâm, 22 Sep 2007 20:47 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
KillerInstinct
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 19/Sep/2007

.

Ultima modificare efectuată de către KillerInstinct la Joi, 27 Sep 2007 23:32, modificat de 1 dată în total
Lun, 24 Sep 2007 04:10 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Unique
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 26/Ian/2007

KillerInstinct a scris:
hmmm.. Nu pot sa raspund. Ma gandesc ... Liniste.

Liniste este destula.Asteptam raspunsul ; )

Lun, 24 Sep 2007 04:12 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
KillerInstinct
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 19/Sep/2007

.

Ultima modificare efectuată de către KillerInstinct la Joi, 27 Sep 2007 23:33, modificat de 1 dată în total
Lun, 24 Sep 2007 04:18 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

M-am inscris si eu in doua cluburi online si mi-am pus un profil modest, sa nu sara in ochi deocamdata, ca sa vad ce oameni sint pe-acolo. Din cite am putut remarca sint oameni normali, cu profesie, copii, dar cu deschidere pentru erotism. Eu am avut propriile-mi experiente nelegate de aceste cluburi, dar astept sa vad ce surprize am de aici! Fa cu ochiul
Lun, 24 Sep 2007 15:09 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NatyMysin
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 15/Apr/2008
Locaţie: studenta

adik oamenii care fac sex in public in tp unei petreceri schimband chiar si partenerul,unde inhibitiile sexuale de regula nu exista Scoate limba gooooood people Zambet
Dum, 27 Apr 2008 03:00 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
codrul
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 02/Mar/2008
Locaţie: undeva pe langa munte

hm...sa fac sex in public n-ar fi o problema...chiar si cu partenera...dar sa o dau de bunavoie la altul?...asta nu...si mai ales in public...in schimb, eu as putea sa-mi ofer serviciile ...altei partenere...

Dum, 11 Mai 2008 15:40 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
misterra
Moderator Forum Diseara.ro
Moderator Forum Diseara.ro

Data înscrierii: 11/Mar/2008
Locaţie: in dreapta ta... stanga cum stai cu fata

Codrule, esti egoist... adica tu vrei sa isi imparta altii jucariile cu tine, dar pe ale tale le tii doar pentru tine.... unde e corectitudinea?

Cred ca depinde mult si de societatea in care traim, de mentalitatile si limitele pe care le traseaza si ni le impune... se intampla rar sa le depasim iar cand o facem suntem taxati si judecati fara drept de apel. Daca as fi pomenit cuiva de cuvantul "swingers" in romania, pe langa faptul ca erau mari sanse sa nu stie despre ce vorbesc, sunt sigura ca m-ar fi privit acuzator si mi-as fi atras niste barfe savuroase... descopar ca aici nu e ceva iesit din comun, nici sa practici nici sa vorbesti deschis despre orice (aproape orice Scoate limba) tine de viata sexuala. Lumea trateaza subiectul cu o lejeritate decenta si confortabila, ca si cum ar vorbi despre stiu eu, ultimul film vazut la cinema sau ce au servit la cina. E ok, in secolul asta nu cred ca ar trebui sa mai existe jene si tabu-uri, cel putin la nivel strict individual si personal Zambet

Speak your mind even if your voice shakes Foarte fericit

Every sixty seconds you spend angry, upset or mad, is a full minute of happiness you'll never get back.
Vin, 16 Mai 2008 18:47 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Arian
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 03/Mar/2008

Si ce e asa de cool sa vezi cum prietena/ul ta/tau o face cu altul/alta ? . Noi astia din Romania suntem mai inapoiati cu democratia ,dar se vede ca prin alte tari a fii democrat insemna ca trebuie sa accepti hmosexualii ,travestitii.sa fii si swinger ca altfel nu esti la moda nu esti in trend ,si acest lucru mi se pare foarte penibil ,nu o sa port o haina doar pentru ca apare la TV ca e la moda .Eu nu vreau sa ma regasesc in nici un fel de om care e modelat de TV ,imbracat cu haine facute de gay care se vor prezentatori de moda,vreau sa fiu doar eu si sa nu fiu inclus in nicio categorie de oameni.Daca democratia voastra se reduce doar la a vi se pare normal ca 2 barbati sunt impreuna sau ca e ceva normal swingul ,inseamna ca nu o sa intelegeti niciodata ce vrea sa insemne democratia cu adevarat
Lun, 25 Aug 2008 02:12 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

Pai iti spun din proprie experienta ca este foarte cool sa iti vezi partenerul facind sex cu altcineva, dar nu e ceva pentru cei cu "genunchii moi". E, fie pentru oameni puternici, fie pentru cei care au relatii pur formale si doresc sa aiba experiente. Pot spune ca cei din ultima categorie ajung cu timpul sa aiba relatii mult mai sudate decit un cuplu normal (vanilla va spunem voua! Scoate limba ). Si pot sa iti mai spun ca nu am facut-o ca sa fiu la moda, ci pentru ca mi-am dorit asta. Este o provocare , la care sau faci fata, sau recunosti ca nu faci fata, sau din nou, incepi sa denigrezi pe toti cei care fac asta, ca sa te scoti "bazma curata" (varianta a doua este de preferat fata de a doua).

Mai pot sa iti spun ca un asemenea cuplu nu mai are nici probleme de gelozie, nici probleme de lipsa de interes sexual fata de partener din plictiseala, si nici probleme legate de minciunele sau inselat cu colegul de servici. Sigur, tu poti alege si alta varianta, anume sa continui sa spui ca swingul e ceva total aiurea.

Si ar mai fi ceva: democratia nu inseamna swing si homosexualitate, ci (noblesse oblige) in primul rind restrictia de a te baga in treaba altcuiva. Tocmai ca in tari mai putin democratice, asa ca Romania, toata lumea crede ca are dreptul sa comenteze sau sa decida ce are dreptul, sau ce nu are, vecinul. Dar daca in fine, premisele unei democratii sint create, poti daca doresti, sau simti nevoia, sa fii homosexual, sau swinger, atita cit vrei. La urma urmei, cum poti tu sa judeci ceva ce nu stiii? Ai avut asemenea experiente si nu ti-a placut?
Lun, 25 Aug 2008 03:38 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Arian
Nou venit
Nou venit

Nu ma atrag barbatii ,ma atrag doar femeile ,si experiente swinger nu am avut si nici nu imi doresc .Asa sunt eu ,poate voua vi se pare normal ,dar mie nu ,si din cate am vazut prin filmele sau emisiunile de la TV in tarile astea democratice majoritatea au probleme cu capul si cam au nevoie de psiholog ,singura parte buna a democratiei din America este ca tara este dezvoltata dpdv arhitectural si atat
Mar, 26 Aug 2008 03:29 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

Ca sa faci swing nu trebuie sa fii homosexual. Majoritatea de fapt nici nu sint, initial swingul insemnind doar schimb de partenere intre doua cupluri. Swingul a aparut intr-adevar de la americani sub forma cunoscuta acum, dar se practica din antichitate in orgiile sexuale. Totusi swingul nu are de-a face cu cultura americana. Si in Europa sint peste tot cluburi de swing, sau swingeri care practica "in particular". Swingul este un mod de viata, care poate sa iti placa sau nu. Cel mai important e sa nu judeci pe altii; acolo apare problema. Cita vreme fiecare isi traieste propria viata asa cum doreste e perfect. Nu are nimeni pretentia ca are reteta perfecta de trait (in afara, binenteles, de bigotii crestini, care le stiu pe toate).
Mar, 26 Aug 2008 11:26 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Arian
Nou venit
Nou venit

Eu doar mi-am exprimat parerea personala ,nu am scris si in numele altora .Si totusi moralitatea si respectul sunt la pamant calcate in picioare de ceva ce se vrea democratie .Niciodata nu o sa fiu de acord cu ceva ce mi se pare anormal ,biblia nu e scrisa degeaba asa cum tot vor sa arate americanii pe National Geographic , si nu degeaba au tornade si furtuni care fac distrugeri pe acolo pe la ei .Lumea nu mai are moralitate ,nu mai are respect pentru nimic ,sinceritatea lipseste cu desavarsire si pe lnga multe altele si acestea contribuie la a aduce dezastre si mari asupra omenirii
Mie, 27 Aug 2008 03:09 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

Biblia e o carte veche compilata, cenzurata tradusa din fiecare limba in alta, asta de 10.000 de ori. Nu as pune mare baza pe ce scrie acolo, mai ales nu poate fi interpretata mot-a-mot. Biserica crestina este si ea total intoleranta si daca acum vreme a condus lumea si a facut foarte mult rau, ucis si asa mai departe, acum nu mai este decit o umila organizatie desueta fata de care oamenii isi pierd tot mai mult interesul, si daca nu uitam greselile ei crase din trecut (si prezent) nici nu ma mir.

Dar hai sa lasam topicul asta curat si sa povestim despre swing. Mai are cineva experiente in directia asta?
Mie, 27 Aug 2008 08:50 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NatyMysin
Avansat
Avansat

stiu k am citit aici ca tre sa fie homosexual barbatul sa faca asta...
deloc! schimbul de parteneri presupune plecarea din tp actului sexual a unuia spre partenera celuilalt...si poate sa ramana una cu 5 barbati sau un barbat cu mai multe sau femeile intre ele si barbatii intre ei numai daca ar fi bisexuali si sunt de comun acord...de fapt...poti sa te duci la un party d-asta swing si sa ti-o tragi doar cu femeia ta dar sa fie totusi in grup...excitandu-te sa vezi mai multi oameni cum si-o trag pe langa tine...
totul e relativ in viata,nici acu n-ati invatat? Scoate limba

Mie, 27 Aug 2008 13:50 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
pencroff
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

Data înscrierii: 15/Mai/2008

pai ok si parerea ta pana la urma care e? Zambet)
Mie, 27 Aug 2008 14:46 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pencroff
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

pe mine unu ma dezgusta complet ideea de a face in grup ... in pubilc eu cu prietena ar fi chiar palpitant ... nush daca ea crede acelas lucru Scoate limba dar una peste alta daca te duci acolo cu iubita ... s-ar putea sa nu fi singurul care i-o trage Fa cu ochiul in acelas timp sau pe rand .. adica odata ce te-ai inscris intr-un club de genul esti de acord cu asta ... si te poti inscrie doar daca se inscrie si prietena ta sau prietenul nu te poti duce singur ca nu te primeste nimeni ...am auzit si eu de la un francez ... una peste alta e o porcarie ... acolo ...eu unu consider exagerate excesele astea de erotism
Mie, 27 Aug 2008 14:49 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

Sa stii ca totul la o intilnire de swing se face numai cu acordul tuturor. Se cere voie sa o faci cu sotia altcuiva. Se trece peste regulile astea numai la grupuri foarte vechi, inchise, sudate, dar asta, cu un acord prealabil. Cum spunea si NatyMysin, poti sa o faci numai cu prietena ta.
Mie, 27 Aug 2008 14:54 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pencroff
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

ocean a scris:
Pai iti spun din proprie experienta ca este foarte cool sa iti vezi partenerul facind sex cu altcineva, dar nu e ceva pentru cei cu "genunchii moi". E, fie pentru oameni puternici, fie pentru cei care au relatii pur formale si doresc sa aiba experiente. Pot spune ca cei din ultima categorie ajung cu timpul sa aiba relatii mult mai sudate decit un cuplu normal (vanilla va spunem voua! Scoate limba ). Si pot sa iti mai spun ca nu am facut-o ca sa fiu la moda, ci pentru ca mi-am dorit asta. Este o provocare , la care sau faci fata, sau recunosti ca nu faci fata, sau din nou, incepi sa denigrezi pe toti cei care fac asta, ca sa te scoti "bazma curata" (varianta a doua este de preferat fata de a doua).

Mai pot sa iti spun ca un asemenea cuplu nu mai are nici probleme de gelozie, nici probleme de lipsa de interes sexual fata de partener din plictiseala, si nici probleme legate de minciunele sau inselat cu colegul de servici. Sigur, tu poti alege si alta varianta, anume sa continui sa spui ca swingul e ceva total aiurea.

Si ar mai fi ceva: democratia nu inseamna swing si homosexualitate, ci (noblesse oblige) in primul rind restrictia de a te baga in treaba altcuiva. Tocmai ca in tari mai putin democratice, asa ca Romania, toata lumea crede ca are dreptul sa comenteze sau sa decida ce are dreptul, sau ce nu are, vecinul. Dar daca in fine, premisele unei democratii sint create, poti daca doresti, sau simti nevoia, sa fii homosexual, sau swinger, atita cit vrei. La urma urmei, cum poti tu sa judeci ceva ce nu stiii? Ai avut asemenea experiente si nu ti-a placut?

nu stiu dar din cauza oamenilor ca tine a aparut swinger-i ... si tocmai din cauza asta s-au format cluburi private ... ca sa fiti numai voi acolo ... acum ne intrebi parerea noastra ... noi ti-o dam dar asta nu inseamna sa ne arati tu cat de "deschis esti" pt ca intr-un cuplu sa stii ca nu e musai sa fi inselat cu colegul de serviciu si alte alea ... ah ... e musai daca nu poti face fata dar asta e problema ta si doar a ta ... daca tie iti place sa-ti vezi sotia cum si-o trage cu altu ... e ok sa fie la tine acasa sau unde vrei tu sunt sigur ca 90% nu si-ar dori asta ... te-ai gandit ca toate astea ar putea fi doar doar niste conceptii gresite? sau poate vrei sa ne stresezi si pe noi cu frustrarile tale din copilarie?
eu unu poate intr-o singura conditie as fi de acord ... sa fiu singur si sa nu existe sentimente (ma refeream la swingers)
cat despre partenera ... as fi de acord s-o vad cum si-o trage cu altul dar iar ... daca nu as avea sentimente pt ea

pana una alta cred ca vroiai parerile noastre nu? Zambet) Laughing Laughing
Mie, 27 Aug 2008 15:01 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NatyMysin
Avansat
Avansat

nu mi-a placut cum ai judecat ady..
pana la urma fiecare are fantezii sexuale proprii (si u nu esti deloc departe) si se satisface cum vrea...doar pt k tu nu esti capabil sa accepti practicarea unui asemenea lucru,nu inseamna k trebuie sa ii judeci pe cei care o fac...pana la urma: in dragoste si razboi totul este permis.. ca tot veni vorba as prefera ca toata lumea sa faca swing decat un razboi Scoate limba
in fine...ideea e ca omul si-a etalat experienta si vb in cunostiinta de cauza ceea ce il face mai indreptatit in argumente...
sincera sa fiu nici eu nu-s de acord...fie k e teama...fie k e moralitate sau comoditate nu as face swing,dar asta nu ma impiedica sa cunosc oameni care fac sau sa vb despre...pana la urma e doar un joc...lipsite de sentimente si cuplurile practicante chiar se iubesc,dar fiecare isi arata iubirea in diferite feluri...nimeni nu trebuie judecat

Mie, 27 Aug 2008 15:13 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ocean
Senior Diseara.Ro
Senior Diseara.Ro

Asa spui si tu de parca s-a intimplat o catastrofa ca au aparut cluburile alea! Laughing Pai, mai! Alea sint pentru cine le vrea. Cui nu ii place, nu se duce - atita de simplu e. Apoi privat: ce inseamna asta? Daca eu cu prietena mea vreau sa fac un grup, pot sa il fac inchis, doar cu prieteniii mei. Sau daca e sa mai vina cineva, acceptam toti sau "cade". Dar sint si cluburi... sa zic, publice. Ideea e ca un club de swing nu e un bordel, chiar tu ai spus ca nu iti convine sa se culce cineva cu sotia ta.

Paragrafu 2: Nu poti sti tu asa exact si 100% ca sotia ta e perfect satisfacuta! Asta dovedesc si statisticile. Si toate chestionarele de pe forumuri. Nu e numai parerea mea. Si poate ca tu nici nu o sa afli vreodata ca sotia ta a avut ani de zile un amant. Ca daca e vorba, iubitele noaste femei, stiu sa se ascunda foarte bine. De aceea e bine sa le stim din cind in cind iesi in intimpinerea dorintelor. Stiu ca am cunoscut un cuplu de swingeri la care femeia a fost cea care a dorit sa faca asta, dar a recunoscut doar cind a fost intrebata de sotul ei, ce fantezii ar avea. Uite, omu flexibil: s-a pliat!

3: Probleme cred ca mai degraba ai tu decit mine. Eu am facut cam ce mi-am dorit, ma simt implinit si nici nu am facut oameni sa sufere in jurul meu. Sigur ca poti sa iti dai cu parerea, asta e si ideea. Desigur, e optim sa o faci argumentind idei, sau sustinind puncte de vedere, nu jignind alti membri. Asta e si ideea pe forumuri, oamenii au idei diferite, conceptii diferite, principii diferite. Asta e si frumos in natura: diversitatea. Dar trebuie sa existe toleranta.

Naty, mi-ai luat cuvintele de pe limba. Zambet Ce am scris e ca raspuns la postul lui pencroff.
Mie, 27 Aug 2008 15:16 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NatyMysin
Avansat
Avansat

s-a inteles asta cu postul... doar ca...el e mai conservator sa zicem... si ii place ca iubita lui sa fie numai pt el...nici macar sa nu se uite altcineva la ea Scoate limba (eu stiu Foarte fericit ) si il inteleg...sau m-am obisnuit,doar ca intr-adevar,au fost jignitoare cuvintele lui,desi sunt convinsa k n-a avut intentia asta Zambet

Mie, 27 Aug 2008 15:26 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
pencroff
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

@ocean: dar nu te-am jignit ... mi-am spus doar parerea nu am nimic cu cei care fac asta din contraam spus ca e ok ... nu am spus ca cine stie ce s-a intamplat ca au aparut cluburile de gen ... nu am spus ca de ce o faci si cu cine o faci si nu am comparat cluburile astea cu niste bordele ... nu stiu unde ai citit tu Confuz?

nu pot stii daca sotia mea este satisfacuta dar consider ca o relatie se bazeaza pe sinceritate si incredere si respect ... ceea ce inseamna ca o discutie nu strica niciodata ... nu exista nimic ce nu se poate rezolva ... si nu mai vorbii despre forum ca s-au facut chestionare unde 20% din forumul asta sunt oameni maturi si restul copii care inca nu se cunosc pe ei

diversitate exista ... ma repet ... nu team jignit si imi pare rau daca s-a inteles asta ca au facut ceea ce ti-ai dorit e f bine

ah cat despre "frustrari din copilarie" sunt sigur ca daca te gandesti mai bine ai sa intelegi ce am vrut sa spun

inca odata spun ca erau doar parerile mele

@naty: am spus eu ca nu accept si ca nu-i inteleg? am spus doar parerea mea ... si am spus ca am vorbit despre chestia asta cu un francez (in franta aproape la fiecare colt sunt cluburi de gen) si mi-a explicat si mie cum stau lucrurile ... nu ai voie sa intrii singur .... odata intrat acolo esti de acord ca aman2 sau mai multi sa se faca ce vrea cu oricine ... bineinteles ca exista si varianta de bun simt , morala daca vine unu la ea sau el si vrea sa faca ceva e ok face ... dar daca unu nu vrea poate fi dat afara din club dar dupa cum am spus exista si bun simt si se intelege ... acum nu stiu ce fel de cluburi sunt la noi...
naty ... stiu toate chestiile spuse de tine gen cu iubire si alte chestii doar ca mi se par anormale PREREA MEA Laughing
nu o mai lungesc as mai fi vrut sa scriu dar tre sa plec Scoate limba
Mie, 27 Aug 2008 15:36 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NatyMysin
Avansat
Avansat

nu ti-am zis nimic eu de francezul tau...ci doar sa nu mai judeci oamenii...puteai sa iti exprimi parerea in mod impersonal... cat despre ceea ce gandesti tu in general sunt de acord cu tine...si te plac asa conservator cum esti...
discutia s-a denaturat...intru in intimitati si nu e cazul...vroiam doar sa nu te simti atacat de nimeni..e ok sa ai pareri pana la urma...

Mie, 27 Aug 2008 15:47 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:    
Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului DISEARA.RO » Dragoste si sex Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la: 
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum