DISEARA.RO :: Vizualizare subiect - Cum sa agatzi o fata ? Dar un baiat care-ti place ?
ÎnregistrareCăutareFAQMembriGrupuriAutentificare
Cum sa agatzi o fata ? Dar un baiat care-ti place ?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului DISEARA.RO » Dragoste si sex Subiectul anterior
Subiectul următor
Cum sa agatzi o fata ? Dar un baiat care-ti place ?
Autor Mesaj
bizonul
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

Data înscrierii: 17/Aug/2006
Locaţie: pe strada..

Mesaj Răspunde cu citat (quote)
cu zambetul ai dreptate..fara nu se poate, la mine functioneaza mai mereu faza asta si poate unde sunt eu mai vesel de felul meu..si mai rebel Laughing Laughing
Dum, 10 Sep 2006 09:03 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mocanita4u
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 24/Aug/2006

bizonul a scris:
cu zambetul ai dreptate..fara nu se poate, la mine functioneaza mai mereu faza asta si poate unde sunt eu mai vesel de felul meu..si mai rebel Laughing Laughing

poate si o floare Zambet

Dum, 10 Sep 2006 15:26 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bizonul
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

merge si cu floare dar raman la parerea ca trebuie sa fi TU intotdeauna..nu trebuie sa joci teatru de dragul de a o impresiona, cu toate ca un asemenea gest ar raspunde la multe intrebari.corect fetelor?
Dum, 19 Noi 2006 14:21 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mystyk
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

Data înscrierii: 25/Aug/2006

i have to agree with bizonul... desi vrei sa impresionezi pe el/ea la prima intalnire, cel mai bine e sa te porti natural.. pt k exista posibilitatea ca sa te vezi cu acea persoana de mai multe ori si cat crezi ca poti purta acea masca ce te face sa pari mai bun/a, mai interesant/a ?? prea mult timp... nu cred .. iar cand isi va da seama ca ceea ce a vazut pana atunci la tine a fost doar de fatzada... va crede ca tot ceea ce s-a intamplat a fost doar o minciuna, desi "vrajeala" poate incetase de mult... e greu sa mai ai incredere in cineva daca te minte de la bun inceput...
so... parerea mea este ca ar fi mai bine sa fii TU insuti/insati, daca el/ea te va placea, te va aprecia exact pt ceea ce esti si nu cum ai vrea sa pari.. ceea ce m i se pare extraordinar..sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca pt ceea ce esti tu, cel/cea adevarat/a Zambet
iar la partea cu florile.. intr-adevar e un gest frumos, dar asta nu inseamna ca ai cucerit fata Foarte fericit
Dum, 19 Noi 2006 23:31 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sweety_angel
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 31/Iul/2006

Eu una consider k cea mai buna metoda de agata este sa te folosesti de ce ai mai bun..un zambet atragator,o privire profunda,un cuvant potrivit...fiecare cu ce are mai bun!! Si dak persoanei respective ii place privirea,,zambetul ..etc...treaba e k si rezolvata!!Acum astept pareri ..pro sau contra!! Zambet
Vin, 24 Noi 2006 00:25 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinlvc
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 12/Sep/2006
Locaţie: Campulung Moldovenesc

Mesaj msg.. Răspunde cu citat (quote)
salut... in aceasta situatie ma incadrez si eu:).. mi-am cunoscut prietena in aprilie pe un site.. i-am luat id-ul.. am vb pe mess.. ne-am intalnit.. a fost la je..& eu la ea.. a fost super si ink este... sapt.. trecuta am fost la ea..
eu stau la Campulung mOldovenesc----suceava
ea....Galati......... e cam naspa.. cu distanta,.. dar.. dragostea invinge totul.. este super sa iubesti si sa fii iubit.. chiar merita sacrificiul asta.. abia astept sa vina craciunul& revul.. poate vine la je.. sau.. le impartim sarbatorile.. ink nu stim sigur.. din cauza parintilor.. ai mei sunt plecatzi.. si ai ei nu vor sa o lase.. doar cu je..:> de sarbatori.. asa ca .. s=ar putea sa merg eu akolo sa le fac. pe ambele(craciun&rev...)

bafta.. tuturor celor care avetzi prietene pe net sau.. mai misto.. pt cei care au in orasul lor:) iubitiva mult!!! Fa cu ochiul
Vin, 24 Noi 2006 21:22 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
V|p3r_m3n
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

Data înscrierii: 08/Mai/2006

Cum spune Sisu in melodia " Misca-te " : "metoda clasica s-a invechit ca pe internet multi fraieri s-au indragostit" , cam are dreptate , e cam banal sa iti trimita o fata o poza cu ea si sa te indragostesti , dar se intampla...
Sâm, 02 Dec 2006 12:15 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinlvc
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 12/Sep/2006
Locaţie: Campulung Moldovenesc

V|p3r_m3n a scris:
Cum spune Sisu in melodia " Misca-te " : "metoda clasica s-a invechit ca pe internet multi fraieri s-au indragostit" , cam are dreptate , e cam banal sa iti trimita o fata o poza cu ea si sa te indragostesti , dar se intampla...

banal.. banal... da prietena mea.. pe mess am cunoscuto.. la web.. i-am povestit odata o aventura de a mea cu o tipa din bucuresti... cand nu aveam ce face.. si a zis ca a fost urat din partea "tipei de la buc.." .. am tinut legatura.. pana pe data de 8 iulie.. cand mi-a zis ca vine aici la je la vatra dornei intr-o tabara.. si dak as vrea sa ne intalnim... ne-am intalnit.. si LOVE>. .. o iubesc fff mult.. Fa cu ochiul de.. fapt.. motivul pt care mi-am pus eu net.. a fost acela de am gasi jumatatea Fa cu ochiul
Sâm, 02 Dec 2006 21:34 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
bizonul
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

nu esti in stare sa-ti gasesti singur jumatatea?trebuia sa apelezi la net? Fa cu ochiul

Joi, 07 Dec 2006 18:59 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mystyk
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

nu fiti rautaciosi... ce-are dk s-au cunoscut pe net??? sa fim seriosi, nu s-au indragostit uitandu-se la pozele fiecaruia... ci discutand, intalnindu-se .. mai rar, ce-i drept, dar asta e... dak la ei tine, bvo lor Zambet
acuma cu internetul sunt mai multe sanse sa cunosti oameni deosebiti... in primul rand poti lega prietenii pe net.. care mi se pare un lucru bun Zambet dk se mai naste si o idila... de ce nu?!?!

Vin, 08 Dec 2006 10:08 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bizonul
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

idila?hmmmmm..este mai greu asta insa sunt cazuri si cazuri.ce te faci insa atunci cand se infiripa o astfel de idila iar unul dintre "ei" este cuplat?im poti raspunde?

Vin, 08 Dec 2006 23:41 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mystyk
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

"Vorbind pe mess" se poate crea o legatura destul de puternica intre 2 persoane... si daca exista si posibilitatea ca sa se intalneasca, poate iesi ceva frumos (sau nu..) Foarte fericit
Insa daca unul dintre ei este cuplat, e destul de delicata situatia... Confuz in primul rand ar trebui ca celalalt sa aiba habar despre problema asta .. apoi, fiecare stie ce face, daca accepta sa mearga mai departe sau nu... dar ca sa accepti o asemenea relatie, cred ca "idila" aia tre sa fie ceva special, altfel nu ai accepta pe cineva "cuplat" deja, e aiurea... anyway, depinde de fiecare...
Faci ce vrei, dar sa stii ce faci!

Sâm, 09 Dec 2006 16:29 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
wolverinetdk
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 23/Noi/2006
Locaţie: Bucuresti

sczati ca ma bag da ora si plictiseala ma face sa imi bag nasu, Scoate limba sunt de acord cu MystyK aici,depinde de alegerea fiecaruia,tot ce conteaza e sa te tina buzunarele =)))
Dum, 10 Dec 2006 03:13 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mystyk
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

wolverinetdk: eu nu am precizat nik de portofel Scoate limba

Mar, 12 Dec 2006 10:02 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
wolverinetdk
Nou venit
Nou venit

exact, detalii detalii, Laughing Laughing
Mar, 12 Dec 2006 11:29 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Smecker_11
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 18/Oct/2006

e usor sa zici ca agati o fata dar la fel e usor si altuia sa t-o aghete !si intrun fel nu e bine sa te placa f multe fete !dupaia vor fi geloase si vor zice minciuni celei pe care ai aleso si ea ..fara sasi dea seama va crede ......poate unii nu cred dar mi sa intamplat chiar mie !si , dupa aia leam dat pe toate celelalte la o parte !ori cu ea , ori cu nimeni !asta trebuie sa inteleaga celelalte ! Foarte trist Exclamare Exclamare Exclamare Exclamare Exclamare Exclamare Exclamare Exclamare Exclamare Exclamare aveti grija sa nu patiti ca mine Exclamare Exclamare Exclamare
Joi, 21 Dec 2006 18:50 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
3deics
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 23/Dec/2006

la mine este mai simplu..ceea ce simt fac...simplu nu?daca vreau sa spun ceva cuiva, o fac si gata..de regula sunt direct cu persoana care o consider aproape de "mine" si incerc sa fie bine. Fa cu ochiul
Dum, 24 Dec 2006 19:06 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
wolverinetdk
Nou venit
Nou venit

hm da usor de zis greu de facut,dar daca persoana cu care vrei sa vorbesti chiar o iubesti sau ti enorm la ea si vrei sai spu iasta da tiefrica de un raspuns negativ,emotiile si gandul la un posibil refuz te copleseste in acel moment,e mai greu sa spui direct,parerea mea
Dum, 24 Dec 2006 19:28 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
3deics
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 23/Dec/2006

pai in cazurile date nu iubesti, nu?atunci cand vrei sa abordezi o fata (in cazul meu...) ce faci?deja te indragostesti?nu...uite de ex eu vreau sa ma intalnesc cu o fata dar sunt refuzat cu toate ca am facut primul pas..mai astept, poate poate.. Pervers de malefic Pervers de malefic
Mar, 26 Dec 2006 20:54 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bizonul
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

insista, nu te da batut...orice inceput are si un sfarsit.
Pana la urma nu se termina lumea daca te tot refuza..barbatul este dator sa incerce. Laughing

Lun, 08 Ian 2007 11:45 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Dragosh9_te
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 01/Dec/2006

fiecare cum poate
Sâm, 13 Ian 2007 22:32 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DR_HOUSE
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 25/Sep/2006
Locaţie: Bray - Ireland

Nu stiu daca e de laudat sau de rusinat,dar am o oarecare experienta cu persoane cunoscute pe internet.Spun asta pentru ca ultimele 2 prietene le-am cunoscut pe internet si dupa ce ne-am cunoscut si fata in fata s-a aprins "flacara",sau cel putin asa credeam eu.Pana la urma s-a dovedit a fi vorba de interes,si asa cum spunea Wolverinetdk,tot la portofel se ajunge.In ziua de azi e groaznic de greu sa gasesti o persoana la care interesul financiar sa nu primeze.Asa se face c-am pierdut 4 ani din viata cu 2 persoane care au ajuns sa-mi reproseze ca "n-am facut nimic pentru ele".Din toata chestia asta eu am iesit cel fraier si ma simt penibil si totodata "acrit" de falsitatea si interesul ascuns al unor persoane.Exista dragoste la distanta,dupa cum spuneam in alt post,cu conditia ca distanta sa nu fie mai mica decat lungimea bratului! Zambet Sunt total de acord si constient ca multi nu-mi impartasesc punctul de vedere,dar suntem pe un chat si mi-am exprimat parerea. O zi buna sa aveti!

Mie, 24 Ian 2007 14:52 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Smecker_11
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 18/Oct/2006

hm da usor de zis greu de facut,dar daca persoana cu care vrei sa vorbesti chiar o iubesti sau ti enorm la ea si vrei sai spu iasta da tiefrica de un raspuns negativ,emotiile si gandul la un posibil refuz te copleseste in acel moment,e mai greu sa spui direct,parerea mea

Foarte bine ai zis.......dap dap ..aja e....
Mar, 06 Feb 2007 17:54 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DR_HOUSE
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 25/Sep/2006
Locaţie: Bray - Ireland

Chestia cu sinceritatea pe net e cu doua taisuri.In primul rand nu sti cum se va comporta persoana respectiva cu tine dupa ce tu-i spui ca o placi,sau chestii de genul asta.Te poate considera un fraier,un disperat sau poate sa aprecieze gestul tau.Ideea e ca nu ai nimic de pierdut,indiferent care e alegerea ta.Oricum,e bine sa fi prudent... Chiar azi cand veneam cu trenul de la Brasov,eram in compartiment cu 2 tipe care mergeau la prietenii lor de pe net: una era din Craiova si studia in Bucuresti si mergea la prietenul ei in Gherla si cealalta era din Fagaras si mergea la prietenul ei din Baia Mare.Riscant,dar ele au spus ca merita.Intotdeauna te gandesti ce ai de pierdut,iar daca nu ai un spirit de aventurier,atunci tot timpul vei sta in cochilia ta.Tu ce zici?

Joi, 08 Feb 2007 23:30 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mariusboy1
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 02/Ian/2007

Mesaj buna Răspunde cu citat (quote)
sal sunt un tip nu prea dezghetat, ce sfat d a cuceri o fata imi dati? Intrebare
Sâm, 10 Feb 2007 02:38 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:    
Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului DISEARA.RO » Dragoste si sex Ora este GMT + 3 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 2 din 6

Mergi direct la: 
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum