DISEARA.RO :: Vizualizare subiect - Asteptandu-l pe Godot, de Crista Bilciu la T.S. Podul
ÎnregistrareCăutareFAQMembriGrupuriAutentificare
Asteptandu-l pe Godot, de Crista Bilciu la T.S. Podul

Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului DISEARA.RO » Teatru Subiectul anterior
Subiectul următor
Asteptandu-l pe Godot, de Crista Bilciu la T.S. Podul
Autor Mesaj
Mihaizza
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 13/Oct/2008

Mesaj Asteptandu-l pe Godot, de Crista Bilciu la T.S. Podul Răspunde cu citat (quote)
A vazut cineva spectacolul "Asteptandu-l pe Godot", de la PODUL? De mult n-am mai vazut un spectacol care sa mi se potriveasca atat de tare! Astept parerile voastre. Nu stiam ca textul lui Beckett e atat de misto, cand l-am citit (pentru scoala), m-a plictisit teribil. Ce frumos coloreaza actorii lucrurile marunte...
Lun, 13 Oct 2008 22:55 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mirciu
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 14/Oct/2008

Mesaj Godot din Pod, un spectacol de nota 10! Răspunde cu citat (quote)
Bravo, prietene, te felicit ca ai inceput tu subiectul asta, altfel o faceam eu! Am fost si eu la premiera spectacolului, mi-a placut atat de tare incat m-am mobilizat si le-am scris si o cronica! E cam stangace, inca nu am exercitiu, dar mi-au publicat-o pe LiterNet, ceea ce e ceva, nu? Spectacolul se mai joaca pe 20 octombrie, la 19:00. Pana atunci, cei care nu l-ati vazut, cititi si comentati-mi cronica:P O gasiti la

http://agenda.liternet.ro/articol/7774/Mircea-Dragomir/Merita-sa-lastepti-pe-Godot-Asteptandu-lpe-Godot.html
Mar, 14 Oct 2008 15:23 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihaizza
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 13/Oct/2008

Mesaj O mini cronica la "Godot" Răspunde cu citat (quote)
Mi-a placut articolul, ti l-am si votat Pervers de malefic Uite, am scris si eu o mini-cronica:

In PODUL Casei de Cultura a Studentilor, regizoarea Crista Bilciu pune in scena "Asteptandu-l pe Godot", criza a doi oameni care asteapta - nici ei nu stiu ce - asteapta pe Godot, care, poate, va oferi vietii lor un sens. Distributia este formata din Anda Saltelechi, Cristian Neacsu, Daniel Mecu, Razvan Canache, Cristina Plesa (studenti la clasa Maia Morgenstern-asist. Amalia Ciolan si la clasa prof. Tomi Cristin). Spectacolul este plin de candoare si umor, plin de tristete si profunzime, intr-un cuvant, emotionant. Si, apropo, Godot nu vine...

Cred ca a iesit cam scurt, dar nu stiu ce altceva sa mai scriu... Vrea sa continue cineva?
Mar, 14 Oct 2008 15:35 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CristaBilciu
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 28/Aug/2007

Mesaj Blogul oficial Crista Bilciu: "Asteptandu-l pe Godot&qu Răspunde cu citat (quote)
Va invitam pe blogul nostru:

http://cristabilciugodot.co.cc

Veti gasi fotografii, cronici, filmulete, comentarii ale actorilor etc. Daca ne-ati vazut spectacolul, asteptam pareri, sugestii, incurajari, injuraturi si tot ce mai doriti sa ne transmiteti.

Mar, 21 Oct 2008 01:53 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mirciu
Nou venit
Nou venit

Mesaj Videoclipuri din "Asteptandu-l pe Godot" in Pod! Răspunde cu citat (quote)
Acum am descoperit (pe site-ul oficial) ca SENSOTV a filmat spectacolul si a facut interviuri cu actorii si regizorul! Au iesit niste clipuri super, iaca, activati link-ul de mai jos! Bravo, SENSO TV!

http://www.sensotv.ro/video/964/Asteptandu-l-pe-Godot-I.html

Vin, 07 Noi 2008 03:07 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NaThalie
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 04/Dec/2008

Mesaj Un spectacol de nota 10! Răspunde cu citat (quote)
Si actori de nota 11! Si bravo pentru SENSO TV, ce treaba buna au facut! Abia astept sa revad spectacolul si pana atunci ma delectez cu filmuletele SENSO.
Joi, 04 Dec 2008 13:08 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
NaThalie
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 04/Dec/2008

Mesaj Interviu cu regizoarea Crista Bilciu Răspunde cu citat (quote)
Acum eu am o surpriza: un interviu cu regizoarea spectacolului, Crista Bilciu:

http://www.kudika.ro/comunitate/EternaEva/blog/view/4257/Crista-Bilciu-regizoarea-din-POD.html

Dum, 07 Dec 2008 17:49 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mirciu
Nou venit
Nou venit

Mesaj Interviu Crista Bilciu Răspunde cu citat (quote)
Frumos. Dar nu inteleg de ce ii spui "interviu". Un interviu e un dialog...
Mar, 09 Dec 2008 22:05 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:    
Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului DISEARA.RO » Teatru Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la: 
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum