DISEARA.RO :: Vizualizare subiect - Prietenii sau Prietena ?
ÎnregistrareCăutareFAQMembriGrupuriAutentificare
Prietenii sau Prietena ?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2

Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului DISEARA.RO » Dragoste si sex Subiectul anterior
Subiectul următor
Prietenii sau Prietena ?
Autor Mesaj
freek
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 20/Iun/2008
Locaţie: Undeva prin Bucuresti

Mesaj Răspunde cu citat (quote)
Ma intreb oare ce ar face o persoana care isi cunoaste iubita de mai mult timp decat prietenii,ar alege prietenii ?

Vin, 31 Oct 2008 19:13 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Alin_sky_walker
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 09/Feb/2007
Locaţie: Retardia

nu cred ca se schimba cu ceva datele problemei daca cunosti prietena de mai demult, pur si simplu prietena e prietena si prietenii sunt prieteni. ea te mai poate lasa dintr-odata pentru unu' care arata mai bine sau conduce ceva, si pe la buzunare pe acolo e mai verde decit tine... insa prietenii daca iasa astazi cu tine la un pahar de ceva, sa stii ca mai iasa si miine, si poimiine... deci cam asta este diferenta
Vin, 31 Oct 2008 21:11 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
freek
Avansat
Avansat

pai sa stii ca ies in fiecare zi prietenii,asta in cazul in care ai bani prietene
Degeaba ziceti voi,dar sa stii ca se gaseste greu un prieten care sa nu fie pe interes.

Sâm, 01 Noi 2008 07:34 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
GabrieL.
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 24/Sep/2007

freek a scris:
pai sa stii ca ies in fiecare zi prietenii,asta in cazul in care ai bani prietene
Degeaba ziceti voi,dar sa stii ca se gaseste greu un prieten care sa nu fie pe interes.

oarecum ai dreptate .. fara banii nu poti sa ai nici prietena si nici prietenii, nu ma refer ca toti vor sa profite , dar totusi , cand iesi cu iubita trebuie sa ai banii, iar cand iesi cu prietenii iar la fel trebuie sa ai banii nu pt a le face lor cinste sau ceva de genu asta, dar fiecare are banul lui si o distractie fara banii nu e distractie Zambet) .. dar alegerea intre prietena si prietenii e cam dificila .. eu unu as pune pe primul loc prietena Foarte fericit dupaia prietenii ..
Sâm, 01 Noi 2008 09:58 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
freek
Avansat
Avansat

Cred ca cel mai bine e sa te pui pe tine pe primul loc.
Suna egoist stiu,dar pana la urma tu esti cel mai bun prieten al tau in viata.

Sâm, 01 Noi 2008 11:18 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Alyn°7
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

Data înscrierii: 14/Sep/2008

GabrieL. a scris:
freek a scris:

oarecum ai dreptate .. fara banii nu poti sa ai nici prietena si nici prietenii, nu ma refer ca toti vor sa profite , dar totusi , cand iesi cu iubita trebuie sa ai banii, iar cand iesi cu prietenii iar la fel trebuie sa ai banii nu pt a le face lor cinste sau ceva de genu asta, dar fiecare are banul lui si o distractie fara banii nu e distractie Zambet) .. dar alegerea intre prietena si prietenii e cam dificila .. eu unu as pune pe primul loc prietena Foarte fericit dupaia prietenii ..

Da, Intr-un fel asa e,Insa Eu am un prieten de 4 ani in care nu mam certat nici o data cu el,Imi este ca si frate,A fost in clasa cu mine de la 5-9,Findca in cl 9 am venit in italia,Insa asa nu a insemnat ca mi-am pierdut prietenul,AM ramas la fel vorbim pe mes,cadn merg in vacanta in romanai ne suna,Tinem legatura tot timpul,INSA vream sa ajung la punctul asa cu banii:Noi nu neam inprietenit din cauza banilor!!!

Intr-un fel e adevarat si cu Banii asta:Pentru ca parinti mei erau in italia mama de 6 si tata de 8 ani sunt in italai,Bine veneau in fiecare vacanta acasa,si ne lua si pe noi,Adica Fratemiu si eu.Si imi trimitea Dulciuri toate ala necesare:si ii duceam si loi,Insa eu mam atasat mai multe de el ma refer In cuvantul Atasat A prieteniei noastre,El nu prea are bani E mai asa si asa,SI lam ajutat noi nu ma refer la nusitu ce bani,Insa de cadn am venit in italai eam eam trimis ghete de Fotbal Findca joaca fotbal: Apropo JUCAM Amundoi la LPS.BACAU,eu am Plecat in italai la fotbal si in momentul de fata joc...Sa revenim la discursul nostru:Si ii trimiteam de Fotbal toate alea,Ghete Ominge Tricou pantaloni....Etc si in Mai trimiteam si Haine Pentru esit in Oras..Nu zic firma ca fac reclama si ma Bate GABY Laughing Laughing:Insa vreu sa zic ca nu totul se bazeaza pe bani daca ai o prietena sau un prieten care sati fie cu adevarat prieten sau prietena sa tina la tine,Te ajuta si la greu si la bine.
. Mie nu imi plac prieteni care sa vina la tine cand ai bani ..Am avut si prieteni din trasta insa nu pra mai vorbesc cu ei findca nu imi plac sa profite cineva de mine sau sa profit eu de el... Ori ne ajutam ambi ori de loc.!!!
Sâm, 01 Noi 2008 13:09 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
freek
Avansat
Avansat

Te implor,te rog din suflet,iti dau si bani daca vrei,incearca macar poate din respect pentru tine,sa scrii corect sa nu ne mai chinuim sa intelegem ce scrii,nu o lua ca pe o jignire,ia`o ca pe o rugaminte.

Sâm, 01 Noi 2008 15:05 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
codrul
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 02/Mar/2008
Locaţie: undeva pe langa munte

de mult doream sa te rog asta...incearca, iar daca nu poti sau ti se pare prea mult...las-o balta sau lasa-ne sa ne vedem de treburile noastre...mai mature...

Sâm, 01 Noi 2008 19:17 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alyn°7
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

Data înscrierii: 14/Sep/2008

codrul a scris:
de mult doream sa te rog asta...incearca, iar daca nu poti sau ti se pare prea mult...las-o balta sau lasa-ne sa ne vedem de treburile noastre...mai mature...

Cu cine Vorbeai codrule?
Mar, 18 Noi 2008 10:05 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
catalinaiacob11
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 08/Noi/2008

cel mai bine ai grija ca pritena sa iti fie si iubita si prietena si ai rezolvat problema...nu trebuie sa mai alegi
Vin, 05 Dec 2008 19:26 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
angel_yrem
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 04/Iun/2008

primiti un sfat din partea unei fete: Fa cu ochiul prietena sau iubita ar trebuie sa-ti accepte prietenii; de exemplu iesi cu ea in oras azi, maine si poimaine, dar simti nevoia sa iesi si cu prietenii nu numai cu ea.
Vin, 12 Dec 2008 12:08 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Aran
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

Data înscrierii: 09/Dec/2008
Locaţie: Ludus

ceva normal... si iubita a facut kndva parte din grupul prietenilor, doar nu dimineata vati cunoscut si la amiaza erati impreuna seara la intalnire si noaptea faceati sex

Dum, 12 Apr 2009 23:03 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AZ
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 26/Sep/2006
Locaţie: Mansarda

Mesaj ... Răspunde cu citat (quote)
Mai intai aleg prietenii caci nu e bine sa ii dai prioritate de la inceput . E o gafa pe care si ea ar recunoste-o ca ai facut-o daca e isteata ; o fata desteapta nu te lasa la inceput sa stai departe de prieteni . Dupa un timp daca lucrurile merg si fluturasii nu sunt ca cei albi care mor la sfarsitul verii atunci ea trece in fata prietenilor .
Joi, 07 Mai 2009 23:10 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AZ
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 26/Sep/2006
Locaţie: Mansarda

A fost un film cu o intrebare asemanatoare :

Esti in afara unui oras pe motocicleta si dintr-o data din fata vine o furtuna spre tine. Intorci motocicleta si te duci spre oras sa te adapostesti . In drum dai de o statie de autobuz in care se afla 3 persoane : prietena sau prietenul tau cel mai bun , iubirea vietii tale si o femeie care e bolnava si are urgent nevoie de ingrijiri medicale... poti sa iei doar o persoana , pe care o iei ?
Joi, 07 Mai 2009 23:25 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:    
Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului DISEARA.RO » Dragoste si sex Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la: 
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum