DISEARA.RO :: Vizualizare subiect - Idioti
ÎnregistrareCăutareFAQMembriGrupuriAutentificare
Idioti
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6

Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului DISEARA.RO » Katerinka Subiectul anterior
Subiectul următor
Idioti
Autor Mesaj
ProXy
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 08/Apr/2008

Mesaj Răspunde cu citat (quote)
of la naiba tre sa ma feresc de pisicutze de acu?

Joi, 22 Mai 2008 03:36 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
realista4ever
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 12/Apr/2008

buhuhuuu.. Doamnee.. iar este bantuit diaconescu de fantome Zambet))))))).. frate.. nu'i ajung banii care i'a facut.. Socat
Joi, 22 Mai 2008 03:53 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
codrul
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 02/Mar/2008
Locaţie: undeva pe langa munte

ati terminat cu...polologhia...si tot n-am priceput care era ...idiotul...?

Joi, 22 Mai 2008 06:46 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ProXy
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 08/Apr/2008

pai ma... sunt prea multi ca sa poti sa faci un top... n-ai cum sa decizi cine no.1 !!! traim in romania si asta ne ocupa tot timpul !

Vin, 23 Mai 2008 04:37 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
shukaru_pity
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

Data înscrierii: 15/Feb/2007
Locaţie: Somewhere in Europe

Vin, 23 Mai 2008 05:52 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
...robredo
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 29/Apr/2008
Locaţie: ...timisoara

io zic ca cel mai mare idiot din tv ...estem...dd direct......

Mar, 03 Iun 2008 15:48 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
doghi
Moderator Forum Diseara.ro

Data înscrierii: 23/Dec/2006

va propun si eu un IDIOT pe care il putem vedea in fiecare seara la 0TV

http://www.220.ro/OTV_ul_si_reclamele-92855.html omg hai ca deja mor de ras ....sau de plans

Ultima modificare efectuată de către doghi la Sâm, 02 Aug 2008 02:46, modificat de 1 dată în total
Sâm, 02 Aug 2008 02:36 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
doghi

Data înscrierii: 23/Dec/2006

aaa si sa nu o uitam pe prea frumoasa Magda pe care imi vine sa vars cand o vad http://www.220.ro/Mgda_de_la_OTV_danseaza_pe_masa-92180.html
Sâm, 02 Aug 2008 02:41 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alin_sky_walker
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 09/Feb/2007
Locaţie: Retardia

tot la categoria idioti din Romania: H R Patapievici, E Hurezeanu, M Dinescu, S Tanase, C P Tariceanu, T Basescu, M Geoana, Felix Motanul, V Blaga, I Muresan si mai sunt multi altii dar nu imi mai vin in minte nume
Sâm, 11 Oct 2008 00:14 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rally
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 04/Aug/2006

ori n-am fost eu atenta la topic, ori nu stiu sa citesc...
o sa te rog sa dezvolti ideea cum ca H.R.Patapievici face parte din categoria oamenilor idioti...ca vb unui cunoscut "sa mor eu daca pricep". multumesc anticipat
p.s. dar sa-mi explici te rog, cu claritate, ca sa nu te mai intreb si a doua oara. multumesc din nou
Sâm, 11 Oct 2008 00:40 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alin_sky_walker
Avansat
Avansat

tu poti sa explici ce-a fost asta vara cu expozitia de la new york a ICR-ului, ca tot i se face reclama pe sait?
Sâm, 11 Oct 2008 01:01 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rally
Avansat
Avansat

Tb sa recunosc ca nu am aflat la momentul respectiv de acest scandal. Sa nu ma intrebi de ce, probabil pt ca nu a luat o asemenea amploare incat sa se faca foarte cunoscut...sau poate ca nu ma mai uit eu la tv atat de des precum o faceam inainte.

In fine...desi din punctul meu de vedere, nu-l aprob 100% pe Patapievici, consider ca este mult mai destept decat am fost, sunt si voi fi vreodata, drept pt.care incerc sa-l inteleg. Si uneori chiar imi iese.

Romania, ca si tara, nu este ce ar fi tb sa fie.

Ma amuza teribil ca cei care s-au scandalizat mai tare au fost cei din comunitatea romana din State - am urmarit pe Youtube un filmulet facut de un domn Marinescu si presupun -repet ca nu am urmarit chiar toate faptele - ca de aici s-a conturat mai tare aceasta reactie, in timp ce pe de alta parte, cei care ne strica imaginea in afara sunt altii din comunitatea romaneasca de dincolo de granitele tarii.

Se incearca de ani de zile distrugerea fizica, morala si psihica a acestei tari, pe toate planurile, incat nimic nu ma mai mira in ziua de azi.
Pe la inceputul acestui filmulet, acest domn Marinescu sustine cu tarie ca unele dintre desenele de pe peretii principali ai salii respective sunt reprezentative doar pt unele dintre strazile dosnice sau rau famate ale cartierelor Brooklyn si Bronx. Asta e o falsitate cumplita. Acest domn nu cunoaste dedesubturile cartierelor bucurestene. Probabil nu le-a cunoscut si ii doresc sa nu le cunoasca niciodata cu adevarat.

Suntem exact ceea ce ne vindem, in afara sau inauntrul tarii. Nu reneg ca sunt romanca, dar nici nu vad nici un motiv serios ca sa ma laud cu asa ceva in fata unor oameni care nu ma cunosc sub nici o forma.
Se vorbeste despre expozitia mizeriei; e perfect spus. E vb de mizeria in care ne miscam trupurile de la servici acasa si invers, e vb de mizeria in care traim zilnic.
Se vb despre ura impotriva negrilor, despre rasism, despre evrei si cum aduc aceste imagini aminte de vremuri de mult apuse. Se vb despre obscenitati. Toate astea exista si astazi. Trec zilnic in drum spre servici pe langa o cladire pe care sta lipit de mai multe luni de zile, un afis care duce cu gandul la hoardele lui hitler... Nu-mi aduc aminte exact ce scrie pe acel afis, dar stiu ca sugereaza eradicarea tiganilor si a oricaror alte persoane care nu corespund cerintelor impuse de catre aceasta formatiune. O sa ma uit mai cu multa atentie la acel afis data viit.cand trec pe acolo.
Am persoane in jurul meu care povestesc cu nonsalanta cum ar tb impuscati sau chinuiti romii.
Aud zilnic la stiri noi reportaje cu rude care isi batjocoresc, in cel mai mizerabil si plin de pacat mod, propriile rude.
Nu am trait acele vremuri, dar mi-a povestit bunica cum se ascundeau prin pivnite cu diverse animale in brate , sau alte lucruri de valoare, de frica legionarilor, de altfel romani de baza/vaza.
Traiai o viata alaturi de sot/sotie si cand erai arestat aflai cu stupoare sau nu aflai niciodata, ca cel care te turnase la militie era cea/cel langa care te hotarasei sa-si petreci toata viata.
Ne omoram pt o bucata de ogor, care oricum la primul cutremur se duce la dra.q, ca o ia in jos si dispare asa cum au disparut case sub ape iesite din matca sau ascunse sub cascade de bolovani.
Ne aruncam copiii la gunoi pt ca nu avem constiinta si nici coloana vertebrala sa spunem nu atunci cand trebuie.
Ne luam cu forta ceva ce nu ne apartine si ucidem pt asta.
Mintim de dimineata pana tarziu in noapte si asta numai pt a ne adaposti ca niste harciogi in cat mai multa avere.
Ne batem joc de valorile sfinte ale crestinatatii doar pt ca asa am inteles ca e mai interesant.

Ne distrugem singuri viitorul in timp ce ne distrugem trecutul...bucata cu bucata. Si ne meritam soarta, indiferent care e.
Toata expozitia aia nu a facut altceva decat sa arunce, nu cu noroi pe fata Romaniei, ci cu un pumn serios de apa rece...
Poate asa ne mai clatim si noi ochii si vedem cat suntem de nemernici. Atat cat ne va mai suporta pamantul si D-zeu.

Ma intreba cineva de ce nu vreau copii. I-am raspuns simplu:"Lumea asta nu e lume de trait in ea , mai ales daca nu am puterea s-o schimb pe toata odata. Asa ca nu inteleg de ce sa-l chinui degeaba?"
Arta contemporana e o iluzie, de fapt nu exista, tot ce-a fost frumos s-a dus. Au ramas doar urmele palide ale unei lumi perfecte, pe care am facut-o praf si continuam s-o facem, cu fiecare ocazie pe care o avem.
Inchei aici, ca deja nu mai vad bine tastele de somn si iti doresc sa vezi lumea si altfel, nu numai cum e prezentata intr-o expozitie banala la New York.

P.S. Multumesc oricum de raspuns, chit ca a fost dat sub forma unei intrebari; intrebare care a dus la dezvoltarea unei idei , idee pe care o sustin si din care am mai invatat ceva, asa cum sper sa fac in fiecare zi.
Sâm, 11 Oct 2008 02:36 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
iris_luci
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 12/Ian/2008
Locaţie: Germania

Dupa tine Alin sky walker ,cam toti ar fi idioti.Ramane saraca Romanie fara destepti Laughing Socat
Sâm, 11 Oct 2008 15:44 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alin_sky_walker
Avansat
Avansat

@rally
frumos discurs, mi-a placut mult, dar ce sa facem-asta e realitatea. Vezi ce faci cu copilul pentru ca timpul odata trecut, nu mai vine inapoi, iar apoi sa nu fie prea tirziu.

@iris
cam da... suntem o tara de prostalai! si mai sus sunt dovezile Exclamare Foarte trist
Sâm, 11 Oct 2008 20:16 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
iris_luci
Avansat
Avansat

Data înscrierii: 12/Ian/2008
Locaţie: Germania

Foarte trist Foarte trist
Sâm, 11 Oct 2008 20:25 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rally
Avansat
Avansat

[quote="Alin_sky_walker"]@rally
frumos discurs, mi-a placut mult, dar ce sa facem-asta e realitatea. Vezi ce faci cu copilul pentru ca timpul odata trecut, nu mai vine inapoi, iar apoi sa nu fie prea tirziu.

Daca asta e tot ce ai gasit de spus...e minunat. Sa ma invat minte ca data viit sa mai intreb lumea care posteaza , de ce posteaza anumite qestii. O seara placuta
Dum, 12 Oct 2008 00:03 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rally
Avansat
Avansat

iris_luci a scris:
Foarte trist Foarte trist

tu de ce esti asa suparata? Confuz Confuz
Dum, 12 Oct 2008 00:05 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alin_sky_walker
Avansat
Avansat

rally
as fi zis mai multe dar imi e stricata tastatura... si crede-ma ca e groaznic de greu cu On-Screen Keyboard Mad
incerc sa scriu cit mai putin, ma rezum la ce-i mai important...
Dum, 12 Oct 2008 01:39 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
camprost
Nou venit
Nou venit

Data înscrierii: 06/Noi/2008

turok a scris:
Un om mai maruntel sta trist intr-o crasma, cu o bere in fata. Intra un barbat zdravan.
Il bate pe cel micut pe umar si-i bea berea. Micutul incepe sa planga...
- Hei, ce te smiorcai asa ... pentru o bere?
- Uite... azi-dimineata m-a parasit nevasta, mi-a golit contul la banca... mi-a lasat casa goala!
Pe urma m-au si concediat! Nu am mai vrut sa traiesc...m-am asezat pe sina de cale ferata si trenul trece pe langa mine!
Am vrut sa ma spanzur si s-a rupt franghia! Am vrut sa ma impusc dar s-a blocat revolverul!
Si acum, imi cumpar o bere din ultimii bani, torn otrava in ea...si vii tu si mi-o bei!!!
Malefic sau Foarte furios
Dum, 04 Ian 2009 06:34 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Aran
Junior pe Diseara.Ro
Junior pe Diseara.Ro

Data înscrierii: 09/Dec/2008
Locaţie: Ludus

camprost a scris:
turok a scris:
Un om mai maruntel sta trist intr-o crasma, cu o bere in fata. Intra un barbat zdravan.
Il bate pe cel micut pe umar si-i bea berea. Micutul incepe sa planga...
- Hei, ce te smiorcai asa ... pentru o bere?
- Uite... azi-dimineata m-a parasit nevasta, mi-a golit contul la banca... mi-a lasat casa goala!
Pe urma m-au si concediat! Nu am mai vrut sa traiesc...m-am asezat pe sina de cale ferata si trenul trece pe langa mine!
Am vrut sa ma spanzur si s-a rupt franghia! Am vrut sa ma impusc dar s-a blocat revolverul!
Si acum, imi cumpar o bere din ultimii bani, torn otrava in ea...si vii tu si mi-o bei!!!
Malefic sau Foarte furios

asta e banc in toata regula....
saracu ala zdravan:)) hai sa punem bani de coroana ca s'a otravit=))

Joi, 23 Apr 2009 17:42 Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:    
Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului DISEARA.RO » Katerinka Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pagina 6 din 6

Mergi direct la: 
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum