Home
Diseara Fun Dicţionare Utile Conversaţii
EnglishEnglish 
 sageata2Program cinema
 sageata3Program teatru si opera
 sageata2Filme
 sageata3Piese de teatru si opera
 sageata2Program TV
 sageata3Teatre
 sageata2Concerte
 sageata3Cinematografe
Înregistrează-te
Autentificare
  

CAUTĂ

Program teatru si opera Bucuresti

Oras:        Teatru:
Prâslea cel voinic Prâslea cel voinic
Teatrul Excelsior - 2 oct 2014, ora 17:00
Regia: Cornelius Păvăloi
Actori: Marian Puiu Gheorghiu, Laurenţiu Budău, Adina Iftime, Tiberiu Gabor Bitere
Familia TOT Familia TOT
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 2 oct 2014, ora 19:00
Regia: Victor Ioan Frunză
Actori: George Costin, Adrian Nicolae, Sorin Miron, Nicoleta Hâncu
  Ieri după Shakespeare sau Visul unui preşedinte
Teatru Radiofonic - 2 oct 2014, ora 19:00
Regia: Mircea Albulescu
Actori: Mircea Albulescu, Tamara Buciuceanu, Sanda Toma, Coca Bloos
În container În container
Teatrul Odeon - 2 oct 2014, ora 19:00
Regia: Cristian Ban
Actori: Mihai Smarandache, Marius Damian, Dimitrii Bogomaz, Gabriel Pintilei
Mazl Tov And Justice for All Mazl Tov And Justice for All
Teatrul Evreiesc de Stat - 2 oct 2014, ora 19:00
Regia: Andrei Munteanu
Actori: Leonie Waldman Eliad, Mihai Ciucă, Roxana Guttman, Nicolae Călugăriţa
Voiajul domnului Perrichon Voiajul domnului Perrichon
Teatrul Bulandra - 2 oct 2014, ora 19:00
Regia: Dinu Cernescu
Actori: Virgil Ogăşanu, Manuela Ciucur, Ion Cocieru, Gheorghe Ifrim
  Cântec de leagăn
Godot Cafe Teatru - 2 oct 2014, ora 19:30
Regia: Carmen Lidia Vidu
Actori: Mirela Pană
Fata cu cărămida în gură Fata cu cărămida în gură
La Scena - 2 oct 2014, ora 19:30
Regia: Theo Herghelegiu
Actori: Christian Toma, Adelaida Zamfira, Adriana Pârvu, Gabriel Duţu
Tectonica sentimentelor Tectonica sentimentelor
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 2 oct 2014, ora 19:30
Regia: Nicolae Scarlat
Actori: Ilinca Goia, Liviu Lucaci, Tamara Creţulescu, Carmen Ionescu
Feisbuc Feisbuc
Music Club - 2 oct 2014, ora 20:00
Regia: Alexandru Jitea
Actori: Ioana Calotă, Diana Iarca, Laura Anghel, Marian Neagu
Lecţia de violoncel Lecţia de violoncel
Palatul National al Copiilor - 2 oct 2014, ora 20:00
Regia: Felix Alexa
Actori: Radu Beligan, Lamia Beligan, Marius Manole, Tania Popa
  Masca
Teatru Radiofonic - 2 oct 2014, ora 20:00
Regia: Titel Constantinescu
Actori: Mircea Albulescu, Virgil Ogăşanu, Radu Panamarenco, Ion Anghel
Omul care a văzut moartea Omul care a văzut moartea
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 2 oct 2014, ora 20:00
Regia: Dan Tudor
Actori: Costel Constantin, Ilinca Tomoroveanu, Adela Mărculescu, Florentina Ţilea
Însemnările unui nebun Însemnările unui nebun
ArCuB - 2 oct 2014, ora 21:00
Regia: Felix Alexa
Actori: Marius Manole
Liga Improvizatorilor Liga Improvizatorilor
Godot Cafe Teatru - 2 oct 2014, ora 21:21
  Castelul pălărierului
Teatru Radiofonic - 3 oct 2014, ora 21:30
Regia: Dan Puican
Actori: Mircea Albulescu, Valeria Seciu, Alexandrina Halic, Victoria Mierlescu
Capra cu trei iezi Capra cu trei iezi
Teatrul Tandarica - 3 oct 2014, ora 17:00
Parcul Cişmigiu - 3 oct 2014, ora 17:00
Regia: Gabriel Apostol
Actori: Ioana Chelaru Popovici, Cristian Mitescu, Liliana Gavrilescu, Mariana Zaharia
Absolute Helligkeit cu Naoko Tanaka (Japonia) Absolute Helligkeit cu Naoko Tanaka (Japonia)
WASP - 3 oct 2014, ora 19:00
Artă Artă
Teatrul Bulandra - 3 oct 2014, ora 19:00
Regia: Cristian Juncu
Actori: Vlad Zamfirescu, Şerban Pavlu, Gheorghe Ifrim
Orfani Orfani
Godot Cafe Teatru - 3 oct 2014, ora 19:00
Regia: Elena Morar
Actori: Simona Cuciurianu, Ionuţ Grama, Laurenţiu Bănescu
Poezia visului Poezia visului
UNTEATRU - 3 oct 2014, ora 19:00
Regia: Miriam Răducanu
Actori: Lari Cosmin Giorgescu
Viza de clown Viza de clown
Teatrul Odeon - 3 oct 2014, ora 19:00
Regia: Alexandru Mihail
Actori: Nicoleta Lefter, Marius Damian, Alexandru Papadopol, Meda Victor
Micul Infern Micul Infern
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 3 oct 2014, ora 19:30
Regia: Mircea Cornişteanu
Actori: Ileana Stana Ionescu, Rodica Popescu Bitănescu, Ilinca Goia, Liviu Lucaci
Revizorul (tnb) Revizorul (tnb)
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 3 oct 2014, ora 19:30
Regia: Felix Alexa
Actori: Marius Manole, Mihai Constantin, Ana Ciontea, Ilinca Manolache
Ne vom revedea în anul care a trecut Ne vom revedea în anul care a trecut
Godot Cafe Teatru - 3 oct 2014, ora 20:00
Regia: Alexandru Nagy
Actori: Gelu Niţu, Cătălina Mustaţă, Meda Victor, Mihai Smarandache
Nebun din dragoste Nebun din dragoste
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 3 oct 2014, ora 20:00
Regia: Claudiu Goga
Actori: Gavril Pătru, Diana Cavallioti, Mihai Călin, Ioan Andrei Ionescu
  O carte de vizită
Quartet Quartet
Creart - 3 oct 2014, ora 20:00
Regia: Dan Tudor
Actori: Adela Mărculescu, Florina Cercel, Costel Constantin, Damian Crâşmaru
Săriţi de pe fix Săriţi de pe fix
Music Club - 3 oct 2014, ora 20:00
Regia: Dan Helciug
Actori: Natalie Ester, Dan Helciug
Treasured in the Dark cu Thiago Granato Treasured in the Dark cu Thiago Granato
WASP - 3 oct 2014, ora 20:00
Score#21 - Method of Elimination cu Thomas Steyaert Score#21 - Method of Elimination cu Thomas Steyaert
WASP - 3 oct 2014, ora 21:00
  Castelul pălărierului
Teatru Radiofonic - 4 oct 2014, ora 21:30
Regia: Dan Puican
Actori: Mircea Albulescu, Valeria Seciu, Alexandrina Halic, Victoria Mierlescu
  "Vizită", "Bubico", "Domnul Goe" şi "Lanţul slăbiciunilor"
Teatru Radiofonic - 4 oct 2014, ora 10:00
Regia: Vasile Manta
Actori: Alexandrina Halic, Horaţiu Mălăele, Tamara Buciuceanu, Rodica Mandache
Scufita rosie (t) Scufita rosie (t)
Grand Cinema Digiplex - 4 oct 2014, ora 11:00
Regia: Gabriel Apostol
Actori: Alina Teianu, Cristian Mitescu, Florin Mititelu, Ioana Chelaru Popovici
Elefănţelul curios Elefănţelul curios
Balonul copiilor - 4 oct 2014, ora 12:00
Regia: Cristian Mitescu
Actori: Viorel Cojanu, Cristian Mitescu
  Hagi Tudose
Teatru Radiofonic - 4 oct 2014, ora 14:00
Regia: Leonard Popovici
Actori: Mircea Albulescu, Dem Rădulescu, Eugenia Maci, Petre Lupu
  Peretele
Teatrul Metropolis - 4 oct 2014, ora 16:00
Regia: Lia Bugnar
Actori: Mihai Nitu, Mariana Dănescu, Gabriela Popescu, Maria Buză
Fisura Fisura
Godot Cafe Teatru - 4 oct 2014, ora 18:30

Actori: Corina Moise, Florentina Năstase, Ioana Chiriac, Johnny Bădeliţa
Din viata insectelor Din viata insectelor
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 4 oct 2014, ora 19:00
Regia: Victor Ioan Frunză
Actori: George Costin, Adrian Nicolae, Alexandra Fasolă, Nicoleta Hâncu
Drifting Towards Non-Existence Drifting Towards Non-Existence
WASP - 4 oct 2014, ora 19:00
Familia Offline Familia Offline
Teatrul Foarte Mic - 4 oct 2014, ora 19:00
Regia: Radu Apostol
Actori: Mihaela Rădescu, Viorel Cojanu
Pescarul şi sufletul său Pescarul şi sufletul său
Teatrul Odeon - 4 oct 2014, ora 19:00
Regia: Carmen Lidia Vidu
Actori: Marius Stănescu, Petre Nicolae, Marian Lepădatu, Diana Gheorghian
Revizorul Revizorul
Teatrul de Comedie - 4 oct 2014, ora 19:00
Regia: Horaţiu Mălăele
Actori: Ştefan Bănică, Horaţiu Mălăele, George Mihăiţă, Virginia Mirea
Un bărbat pentru Sara Un bărbat pentru Sara
Grand Cinema Digiplex - 4 oct 2014, ora 19:00
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 4 oct 2014, ora 19:00
Regia: Claudiu Goga
Actori: Emilia Popescu, Andi Vasluianu, Constantin Cotimanis, Andreea Vasile
Micul Infern Micul Infern
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 4 oct 2014, ora 19:30
Regia: Mircea Cornişteanu
Actori: Ileana Stana Ionescu, Rodica Popescu Bitănescu, Ilinca Goia, Liviu Lucaci
Revizorul (tnb) Revizorul (tnb)
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 4 oct 2014, ora 19:30
Regia: Felix Alexa
Actori: Marius Manole, Mihai Constantin, Ana Ciontea, Ilinca Manolache
ActOrchestra ActOrchestra
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 4 oct 2014, ora 20:00
Regia: Horia Suru
Actori: Petre Ancuţa, Florin Călbăjos, Emilian Mârnea
An Un-Folding Process An Un-Folding Process
WASP - 4 oct 2014, ora 20:00
Cabaret Mulanruj - Une Soiree a Paris Cabaret Mulanruj - Une Soiree a Paris
Bordello - 4 oct 2014, ora 20:00
Contra progresului Contra progresului
Teatrul Bulandra - 4 oct 2014, ora 20:00
Regia: Bobi Pricop
Actori: Ioana Manciu, Aida Avieriţei, Vlad Pavel, Cezar Grumăzescu
Picnic pe câmpul de luptă Picnic pe câmpul de luptă
Teatrul Naţional de Televiziune - 4 oct 2014, ora 20:00
Regia: Cornel Popa
Actori: Rodica Tapalagă, Ion Marinescu, Horaţiu Mălăele, Florin Zamfirescu
Take, Ianke şi Cadâr Take, Ianke şi Cadâr
Palatul National al Copiilor - 4 oct 2014, ora 20:00
Regia: Doru Ana
Actori: Ioan Gyuri Pascu, Niculae Urs, Doru Ana, Mircea Rusu
Retox - Romania este tara occidental xeroxata Retox - Romania este tara occidental xeroxata
UNTEATRU - 4 oct 2014, ora 20:30
Regia: Eugen Jebeleanu
Actori: Emilia Dobrin, Mihai Conrad Mericoffer, Camelia Pintilie, Pompilius Onofrei
Carpathian Garden Carpathian Garden
Godot Cafe Teatru - 5 oct 2014, ora 22:00
Regia: Radu Iacoban
Actori: Tudor Aaron Istodor, Radu Iacoban
Picnic pe câmpul de luptă Picnic pe câmpul de luptă
Teatrul Naţional de Televiziune - 5 oct 2014, ora 07:00
Regia: Cornel Popa
Actori: Rodica Tapalagă, Ion Marinescu, Horaţiu Mălăele, Florin Zamfirescu
Capra cu trei iezi Capra cu trei iezi
Teatrul Tandarica - 5 oct 2014, ora 10:00
Regia: Gabriel Apostol
Actori: Ioana Chelaru Popovici, Cristian Mitescu, Liliana Gavrilescu, Mariana Zaharia
Acum ori niciodată Acum ori niciodată
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 5 oct 2014, ora 11:00
Regia: Mihai Constantin
Actori: Şerban Pavlu, Mirela Oprişor, Gheorghe Ifrim, Nicoleta Lefter
Aventuri în grădina iepuraşilor Aventuri în grădina iepuraşilor
Palatul National al Copiilor - 5 oct 2014, ora 11:00
Cui i-e frică de Bau Bau? Cui i-e frică de Bau Bau?
Teatrul Tandarica - 5 oct 2014, ora 11:00
Regia: Ivica Simić
Actori: Olga Bela, Dan Codreanu, Ana Maria Bălescu, Alexandru Neculcea
Prinţul fermecat Prinţul fermecat
Balonul copiilor - 5 oct 2014, ora 12:00
Regia: Cristian Mitescu
Actori: Cristian Mitescu, Mariana Şinca
Nu, mulţumesc Nu, mulţumesc
Teatrul Arca - 5 oct 2014, ora 17:00
Regia: Victor Scoradeţ
Actori: Dragoş Huluba, Cătălina Mustaţă, Mihaela Popa, Andreea Duţă
Climax Climax
Muzeul Naţional de Artă - 5 oct 2014, ora 18:00
Iubitafizică Iubitafizică
Godot Cafe Teatru - 5 oct 2014, ora 18:30
Regia: Cristina Andreea Ion
Actori: Cristina Andreea Ion, Petru Stratulat, Adina Hotinceanu, George Sfîrăială
Familia Offline Familia Offline
Teatrul Foarte Mic - 5 oct 2014, ora 19:00
Regia: Radu Apostol
Actori: Mihaela Rădescu, Viorel Cojanu
  Hotel
UNTEATRU - 5 oct 2014, ora 19:00
Regia: Eugen Jebeleanu
Actori: Emilia Dobrin, Camelia Pintilie
Nimeni nu-i perfect Nimeni nu-i perfect
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 5 oct 2014, ora 19:00
Regia: Radu Beligan
Actori: Silviu Biriş, Andreea Şofron, Eugen Cristea, Florentina Ţilea
O scrisoare pierdută (c) O scrisoare pierdută (c)
Teatrul de Comedie - 5 oct 2014, ora 19:00
Regia: Alexandru Dabija
Actori: Marius Florea Vizante, George Mihăiţă, Valentin Teodosiu, Florin Dobrovici
  Peretele
Teatrul Metropolis - 5 oct 2014, ora 19:00
Regia: Lia Bugnar
Actori: Mihai Nitu, Mariana Dănescu, Gabriela Popescu, Maria Buză
Piesă cu responsabilitate limitată Piesă cu responsabilitate limitată
Centrul Naţional al Dansului - 5 oct 2014, ora 19:00
Regia: Cosmin Manolescu
Anonimul veneţian Anonimul veneţian
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 5 oct 2014, ora 20:00

Actori: Ilinca Goia, Ioan Andrei Ionescu
Don Quijote Don Quijote
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 5 oct 2014, ora 20:00
Regia: Dan Puric
Actori: Dan Puric, Constantin Dinulescu, Carmen Ionescu, Ileana Olteanu
Fata din curcubeu Fata din curcubeu
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 5 oct 2014, ora 20:00
Regia: Lia Bugnar
Actori: Tania Popa, Marian Hîncu
Săriţi de pe fix Săriţi de pe fix
Music Club - 5 oct 2014, ora 20:00
Regia: Dan Helciug
Actori: Natalie Ester, Dan Helciug
After all After all
Centrul Naţional al Dansului - 5 oct 2014, ora 20:30
Regia: Vava Ştefănescu
Ce poți să faci în 10 minute? Ce poți să faci în 10 minute?
Godot Cafe Teatru - 6 oct 2014, ora 21:00
Regia: Doina Antohi
Actori: Bianca Popescu, Oana Cristina Puşcatu, Alina Petrica, Ana Maria Bercu
Mamouret Mamouret
Teatrul Bulandra - 6 oct 2014, ora 19:00
Regia: Dinu Cernescu
Actori: Domniţa Constantiniu, Tamara Buciuceanu, Ion Cocieru, Şerban Pavlu
Novecento Novecento
Teatrul de pe Lipscani - 6 oct 2014, ora 19:00

Actori: Claudiu Bleonţ
  Peretele
Teatrul Metropolis - 6 oct 2014, ora 19:00
Regia: Lia Bugnar
Actori: Mihai Nitu, Mariana Dănescu, Gabriela Popescu, Maria Buză
Nu, mulţumesc Nu, mulţumesc
La Scena - 6 oct 2014, ora 19:30
Regia: Victor Scoradeţ
Actori: Dragoş Huluba, Cătălina Mustaţă, Mihaela Popa, Andreea Duţă
  După Traian şi Decebal. (Din filele istoriei gay în România)
Teatrul LUNI @ Green Hours - 7 oct 2014, ora 20:00

Actori: Paul Dunca, Mihaela Michailov
Flori, fete, filme sau băieţi Flori, fete, filme sau băieţi
Godot Cafe Teatru - 7 oct 2014, ora 20:00
Regia: Radu Popescu
Actori: Cristina Găvruş, Andreea Vasile, Mihaela Alexandru, Zaharia Angelesca
Hotel California Hotel California
Creart - 7 oct 2014, ora 20:00
Regia: Gelu Colceag
Actori: Carmen Tănase, Radu Gabriel, Tania Filip, Maria Radu
Mă mut la... tata ? Mă mut la... tata ?
Palatul National al Copiilor - 7 oct 2014, ora 20:00
Regia: Gelu Colceag
Actori: Adriana Trandafir, Adrian Păduraru, Andreas Petrescu, Anca Dinicu
  Peretele
Teatrul Metropolis - 7 oct 2014, ora 19:00
Regia: Lia Bugnar
Actori: Mihai Nitu, Mariana Dănescu, Gabriela Popescu, Maria Buză
inter@FAŢA inter@FAŢA
Centrul Naţional al Dansului - 7 oct 2014, ora 19:30
Comedii cu Gorobete Comedii cu Gorobete
Creart - 8 oct 2014, ora 20:00
Regia: Radu Gabriel
Actori: Radu Gabriel, Marius Florea Vizante, Gheorghe Ifrim, Maria Radu
Dragostea durează trei ani Dragostea durează trei ani
Godot Cafe Teatru - 8 oct 2014, ora 20:00
Regia: Chris Simion
Actori: Ilinca Goia, Adriana Trandafir, Cristian Iacob, Gabriela Iacob
Însemnările unui nebun Însemnările unui nebun
ArCuB - 8 oct 2014, ora 20:00
Regia: Felix Alexa
Actori: Marius Manole
Kings on Ice - Evgeni Plushenko Kings on Ice - Evgeni Plushenko
Sala Polivalenta - 8 oct 2014, ora 20:00
Căsătoria Căsătoria
Teatrul Bulandra - 8 oct 2014, ora 19:00
Regia: Yuri Kordonsky
Actori: Anca Androne, Andreea Bibiri, Dana Dogaru, Irina Petrescu
Furtuna (ccnb) Furtuna (ccnb)
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 8 oct 2014, ora 19:00
Regia: Victor Ioan Frunză
Actori: Ioana Barbu, George Costin, Alexandru Ion, Sorin Miron
Idolul si Ion Anapoda Idolul si Ion Anapoda
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 8 oct 2014, ora 19:00
Regia: Ion Cojar
Actori: George Mihail Zamfirescu, Dan Puric, Ileana Stana Ionescu, Ileana Olteanu
  Mobilă şi durere
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 8 oct 2014, ora 19:00
Regia: Victor Ioan Frunză
Actori: George Costin, Adrian Nicolae, Andrei Huţuleac, Sorin Miron
Yom Kippur Yom Kippur
Teatrul Evreiesc de Stat - 8 oct 2014, ora 19:00
Regia: Alexandru Jitea
Actori: Dorina Păunescu, Maia Morgenstern, Alexandra Fasolă, Raluca Aprodu
Anonimul veneţian Anonimul veneţian
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 9 oct 2014, ora 20:00

Actori: Ilinca Goia, Ioan Andrei Ionescu
Fă-mi loc! Fă-mi loc!
Palatul National al Copiilor - 9 oct 2014, ora 20:00
Regia: Radu Beligan
Actori: Marius Manole, Medeea Marinescu
Filarmonica de comedie Filarmonica de comedie
Creart - 9 oct 2014, ora 20:00
Regia: Radu Gabriel
Actori: Radu Gabriel, Marius Florea Vizante, Gheorghe Ifrim, Leonid Doni
Omul care a văzut moartea Omul care a văzut moartea
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 9 oct 2014, ora 20:00
Regia: Dan Tudor
Actori: Costel Constantin, Ilinca Tomoroveanu, Adela Mărculescu, Florentina Ţilea
Testosteron Testosteron
Godot Cafe Teatru - 9 oct 2014, ora 20:00
Regia: Zakariás Zalán
Actori: Marian Râlea, Tudor Pîrvu, Lucian Iftime, Vlad Logigan
  Bârfe, zvonuri şi minciuni
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 9 oct 2014, ora 19:00
Regia: Ion Caramitru
Actori: Monica Davidescu, Marius Bodochi, Cecilia Bârbora, Silviu Biriş
  Curriculum vitae
Teatrul de pe Lipscani - 9 oct 2014, ora 19:00
Regia: Natalie Ester
Actori: Natalie Ester
LSD Theatre SHOW LSD Theatre SHOW
Godot Cafe Teatru - 9 oct 2014, ora 19:00
Regia: Horia Şuru
Actori: Isabela Neamţu, Matei Chioariu
Steaua fără nume Steaua fără nume
Teatrul Elisabeta - 9 oct 2014, ora 19:00
Regia: Dana Rotaru
Actori: Theodor Costache, Mihaela Prosan, Elena Voineag, Daniel Drăgan
inter@FAŢA inter@FAŢA
Centrul Naţional al Dansului - 9 oct 2014, ora 19:30
Micul Infern Micul Infern
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 9 oct 2014, ora 19:30
Regia: Mircea Cornişteanu
Actori: Ileana Stana Ionescu, Rodica Popescu Bitănescu, Ilinca Goia, Liviu Lucaci
Nunzio Nunzio
Music Club - 9 oct 2014, ora 20:00

Actori: Nicholas Caţianis, Dragoş Panait
Cremă de zahăr ars. Astăzi îi spunem dragoste Cremă de zahăr ars. Astăzi îi spunem dragoste
Godot Cafe Teatru - 10 oct 2014, ora 21:30
Regia: Iris Spiridon
Actori: Andreea Bibiri, Marius Manole
  Cinci acte de dragoste
Teatrul Elisabeta - 10 oct 2014, ora 19:00
Regia: Moshe Yassur
Actori: Eugen Cristea, Cristina Deleanu, Jean Lemne, Tomi Cristin
Dragoste şi căpşuni Dragoste şi căpşuni
Godot Cafe Teatru - 10 oct 2014, ora 19:00
Regia: Marius Gâlea
Actori: Ana Odagiu, Alex Zob
Gala aniversară Viorica Cortez şi prietenii Gala aniversară Viorica Cortez şi prietenii
Sala Radio - 10 oct 2014, ora 19:00
Sinucigaşul Sinucigaşul
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 10 oct 2014, ora 19:00
Regia: Felix Alexa
Actori: Dan Puric, Costel Constantin, Adela Mărculescu, Ileana Olteanu
Tectonica sentimentelor Tectonica sentimentelor
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 10 oct 2014, ora 19:30
Regia: Nicolae Scarlat
Actori: Ilinca Goia, Liviu Lucaci, Tamara Creţulescu, Carmen Ionescu
Cinci femei de tranziţie Cinci femei de tranziţie
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 10 oct 2014, ora 20:00
Regia: Rodica Popescu Bitănescu
Actori: Rodica Popescu Bitănescu, Tania Popa, Aimee Iacobescu, Magdalena Cernat
Noi 4 Noi 4
Godot Cafe Teatru - 11 oct 2014, ora 22:00
Regia: Dorina Chiriac
Actori: Ilinca Manolache, Maria Obretin, Lia Bugnar, Marius Manole
Cui i-e frică de Bau Bau? Cui i-e frică de Bau Bau?
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 11 oct 2014, ora 11:00
Teatrul Tandarica - 11 oct 2014, ora 11:00
Grand Cinema Digiplex - 11 oct 2014, ora 11:00
Regia: Ivica Simić
Actori: Olga Bela, Dan Codreanu, Ana Maria Bălescu, Alexandru Neculcea
Mica sirenă Mica sirenă
Balonul copiilor - 11 oct 2014, ora 12:00
Regia: Cristian Mitescu
Actori: Mariana Şinca, Cristian Mitescu
Bărbații sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus Bărbații sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus
Godot Cafe Teatru - 11 oct 2014, ora 15:00
Regia: Doina Antohi
Actori: Mirela Zeţa, Andreea Grămoşteanu, Ioana Barbu, Andreea Samson
Don Quijote Don Quijote
Teatrul Nottara - 11 oct 2014, ora 19:00
Regia: Mihai Măniuţiu
Actori: Luchian Pantea, Mihai Crăciun, Rareş Budileanu, Costin Gavază
Noapte bună, mamă! Noapte bună, mamă!
ArCuB - 11 oct 2014, ora 19:00
Regia: Mircea Cornişteanu
Actori: Florina Cercel, Cerasela Iosifescu
Omul-Perna Omul-Perna
Godot Cafe Teatru - 11 oct 2014, ora 19:00
Regia: Florin Grigoraş
Actori: Rareş Andrici, Cosmin Dominte, Tudor Andronic, George Lepădatu
Un bărbat pentru Sara Un bărbat pentru Sara
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 11 oct 2014, ora 19:00
Grand Cinema Digiplex - 11 oct 2014, ora 19:00
Regia: Claudiu Goga
Actori: Emilia Popescu, Andi Vasluianu, Constantin Cotimanis, Andreea Vasile
inter@FAŢA inter@FAŢA
Centrul Naţional al Dansului - 11 oct 2014, ora 19:30
Anonimul veneţian Anonimul veneţian
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 11 oct 2014, ora 20:00

Actori: Ilinca Goia, Ioan Andrei Ionescu
Arlechino moare? Arlechino moare?
Teatrul Bulandra - 11 oct 2014, ora 20:00

Actori: Adrian Ciobanu, Antoaneta Cojocaru, Ela Ionescu, Vlad Oancea
  Butoiul cu pulbere
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 11 oct 2014, ora 20:00
Regia: Felix Alexa
Actori: Răzvan Vasilescu, Mihai Călin, Istvan Teglaş, Marcelo Cobzariu
Cabaret Mulanruj - Une Soiree a Paris Cabaret Mulanruj - Une Soiree a Paris
Bordello - 11 oct 2014, ora 20:00
Molto, gran' impressione Molto, gran' impressione
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 11 oct 2014, ora 20:00
Regia: Dan Tudor
Actori: Mircea Albulescu, Ileana Stana Ionescu, Tomi Cristin, Marius Bodochi
Din viata insectelor Din viata insectelor
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 11 oct 2014, ora 21:00
Teatrul Nottara - 11 oct 2014, ora 21:00
Regia: Victor Ioan Frunză
Actori: George Costin, Adrian Nicolae, Alexandra Fasolă, Nicoleta Hâncu
Masculin - feminin Masculin - feminin
Godot Cafe Teatru - 12 oct 2014, ora 22:00
Regia: Lia Bugnar
Actori: Teodora Stanciu, Andrei Aradits, Marius Manole, Laura Creţ
  Bârfe, zvonuri şi minciuni
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 12 oct 2014, ora 11:00
Regia: Ion Caramitru
Actori: Monica Davidescu, Marius Bodochi, Cecilia Bârbora, Silviu Biriş
Conferintele Teatrului National Conferintele Teatrului National
Fata babei si fata mosneagului Fata babei si fata mosneagului
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 12 oct 2014, ora 11:00
Regia: Claudia Negroiu
Actori: Claudia Negroiu, Dana Porlogea, Răzvan Dragu, Andreea Lupşa
Nebuniile Dragostei Nebuniile Dragostei
Palatul National al Copiilor - 12 oct 2014, ora 11:00
Regia: Dan Tudor
Actori: Marius Bodochi, Adriana Trandafir, Monica Davidescu, Anca Sigartău
Albă ca Zăpada şi cei şapte pitici Albă ca Zăpada şi cei şapte pitici
Balonul copiilor - 12 oct 2014, ora 12:00
Regia: Cristian Mitescu
Actori: Mariana Şinca, Cristian Mitescu
Fă-mi loc! Fă-mi loc!
Godot Cafe Teatru - 12 oct 2014, ora 15:00
Regia: Radu Beligan
Actori: Marius Manole, Medeea Marinescu
Hai Iu Iu Nu Hey You You Hai Iu Iu Nu Hey You You
Teatrul Nottara - 12 oct 2014, ora 18:00

Actori: Irina Antonie, Rareş Andrici, Aida Avieriţei, Ilona Brezoianu
Căsătoria Căsătoria
Teatrul Bulandra - 12 oct 2014, ora 19:00
Regia: Yuri Kordonsky
Actori: Anca Androne, Andreea Bibiri, Dana Dogaru, Irina Petrescu
Micul Infern Micul Infern
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 12 oct 2014, ora 19:30
Regia: Mircea Cornişteanu
Actori: Ileana Stana Ionescu, Rodica Popescu Bitănescu, Ilinca Goia, Liviu Lucaci
Coada Coada
Teatrul Bulandra - 12 oct 2014, ora 20:00
Regia: Iarina Demian
Actori: Tudor Chirilă, Radu Gheorghe, Ion Grosu, Nicodim Ungureanu
Fata din curcubeu Fata din curcubeu
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 12 oct 2014, ora 20:00
Regia: Lia Bugnar
Actori: Tania Popa, Marian Hîncu
Gunoierul Gunoierul
Music Club - 12 oct 2014, ora 20:00
Regia: Gina Lazăr
Actori: Vlad Corbeanu, Andrei Mateiu, Andreea Samson, Andreea Mateiu
  Panică
Teatrul Nottara - 13 oct 2014, ora 21:00
Regia: Cristian Theodor Popescu
Tartuffe sau Impostorul Tartuffe sau Impostorul
Teatrul Nottara - 13 oct 2014, ora 18:00
Regia: Victor Ioan Frunză
Actori: Adela Mărculescu, Sorin Miron, Nicoleta Hâncu, Adrian Nicolae
Un bărbat şi mai multe femei Un bărbat şi mai multe femei
Teatrul de pe Lipscani - 13 oct 2014, ora 19:00
Regia: Magda Catone
Actori: Magda Catone, Claudiu Bleonţ
Capra cu trei iezi Capra cu trei iezi
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 13 oct 2014, ora 20:00
Grand Cinema Digiplex - 13 oct 2014, ora 20:00
Regia: Gabriel Apostol
Actori: Ioana Chelaru Popovici, Cristian Mitescu, Liliana Gavrilescu, Mariana Zaharia
Nebuniile Dragostei Nebuniile Dragostei
Palatul National al Copiilor - 13 oct 2014, ora 20:00
Regia: Dan Tudor
Actori: Marius Bodochi, Adriana Trandafir, Monica Davidescu, Anca Sigartău
SubPământ. Valea Jiului după 1989 SubPământ. Valea Jiului după 1989
Teatrul LUNI @ Green Hours - 13 oct 2014, ora 20:00
Regia: David Schwartz
Actori: Alice Monica Marinescu, Katia Pascariu, Alexandru Potocean, Andrei Şerban
  Poker face
Teatrul Nottara - 14 oct 2014, ora 21:00
Regia: Adela Biţică
Actori: Victoria Cociaş, Ion Haiduc, Costin Dogioiu, Cristiana Ioniţă
Miss Daisy si soferul ei Miss Daisy si soferul ei
Teatrul Nottara - 14 oct 2014, ora 18:00
Regia: Claudiu Goga
Actori: Maia Morgenstern, Mircea Rusu, Mircea Drîmbăreanu
Luna Luna
Centrul Naţional al Dansului - 14 oct 2014, ora 19:30
Regia: Irinel Anghel
Actori: Irinel Anghel, Cristina Lilienfeld, Smaranda Găbudeanu
Capete înfierbântate. 13-15 iunie 1990 Capete înfierbântate. 13-15 iunie 1990
Teatrul LUNI @ Green Hours - 14 oct 2014, ora 20:00
Palatul National al Copiilor - 14 oct 2014, ora 20:00
Regia: David Schwartz
Actori: Alexandru Potocean
D'ale noastre D'ale noastre
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 14 oct 2014, ora 20:00
Regia: Gigi Căciuleanu
Bob (Fasole) Bob (Fasole)
Teatrul Nottara - 15 oct 2014, ora 21:00
Noul locatar Noul locatar
Teatrul Nottara - 15 oct 2014, ora 18:00
Regia: Gábor Tompa
Actori: Ada Navrot, Ion Grosu, Gabriel Răuţă, Francisco Alfonsini
Vreau sa fiu actrita! Vreau sa fiu actrita!
Muzeul Municipiului - 15 oct 2014, ora 19:00
Regia: Anca Sigartău
Actori: Anca Sigartău
  Butoiul cu pulbere
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 15 oct 2014, ora 20:00
Regia: Felix Alexa
Actori: Răzvan Vasilescu, Mihai Călin, Istvan Teglaş, Marcelo Cobzariu
Play Shakespeare Play Shakespeare
Teatrul Nottara - 16 oct 2014, ora 21:00
Regia: Cristian Pepino
Actori: Mihai Dumitrescu, Cristian Mitescu, Marin Fagu, Geo Dinescu
  Victoria
Teatrul Nottara - 16 oct 2014, ora 18:00
Idolul si Ion Anapoda Idolul si Ion Anapoda
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 16 oct 2014, ora 19:00
Regia: Ion Cojar
Actori: George Mihail Zamfirescu, Dan Puric, Ileana Stana Ionescu, Ileana Olteanu
Anonimul veneţian Anonimul veneţian
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 16 oct 2014, ora 20:00

Actori: Ilinca Goia, Ioan Andrei Ionescu
Omul care a văzut moartea Omul care a văzut moartea
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 16 oct 2014, ora 20:00
Regia: Dan Tudor
Actori: Costel Constantin, Ilinca Tomoroveanu, Adela Mărculescu, Florentina Ţilea
Top Dog Top Dog
Backyard Garden & Pub - 16 oct 2014, ora 20:00

Actori: Andrei Seuşan, Daniel Hara
Capra cu trei iezi Capra cu trei iezi
Grand Cinema Digiplex - 16 oct 2014, ora 20:30
Regia: Gabriel Apostol
Actori: Ioana Chelaru Popovici, Cristian Mitescu, Liliana Gavrilescu, Mariana Zaharia
Rapsodie în roz Rapsodie în roz
Teatrul Nottara - 17 oct 2014, ora 21:00
Regia: Alexandru Repan
Actori: Alexandru Repan, Andreea Măcelaru Şofron
Fata babei şi fata moşneagului Fata babei şi fata moşneagului
Teatrul Tandarica - 17 oct 2014, ora 12:00
Regia: Daniel Stanciu
Actori: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu, Viorel Ionescu Adrian
Brad de Crăciun la familia Ivanov Brad de Crăciun la familia Ivanov
Teatrul Nottara - 17 oct 2014, ora 18:00
Regia: Andraš Urban
Actori: Gábor Viola, Lóránd Váta, Csilla Albert, Imola Kézdi
  Mobilă şi durere
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 17 oct 2014, ora 19:00
Regia: Victor Ioan Frunză
Actori: George Costin, Adrian Nicolae, Andrei Huţuleac, Sorin Miron
  Butoiul cu pulbere
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 17 oct 2014, ora 20:00
Regia: Felix Alexa
Actori: Răzvan Vasilescu, Mihai Călin, Istvan Teglaş, Marcelo Cobzariu
Molto, gran' impressione Molto, gran' impressione
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 17 oct 2014, ora 20:00
Regia: Dan Tudor
Actori: Mircea Albulescu, Ileana Stana Ionescu, Tomi Cristin, Marius Bodochi
  O carte de vizită
Trasi la Xerox Trasi la Xerox
Creart - 17 oct 2014, ora 20:00
Regia: Dan Tudor
Actori: Ovidiu Cuncea, Afrodita Androne, Dan Tudor
  Maso (Carne)
Teatrul Nottara - 18 oct 2014, ora 21:00
Capra cu trei iezi Capra cu trei iezi
Grand Cinema Digiplex - 18 oct 2014, ora 11:00
Teatrul Tandarica - 18 oct 2014, ora 11:00
Regia: Gabriel Apostol
Actori: Ioana Chelaru Popovici, Cristian Mitescu, Liliana Gavrilescu, Mariana Zaharia
  Cavalerul jucăriilor
Balonul copiilor - 18 oct 2014, ora 12:00
Regia: Cristian Mitescu
Actori: Cristian Mitescu, Mariana Şinca
Familia TOT Familia TOT
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 18 oct 2014, ora 19:00
Regia: Victor Ioan Frunză
Actori: George Costin, Adrian Nicolae, Sorin Miron, Nicoleta Hâncu
Prizonierul din Manhattan Prizonierul din Manhattan
ArCuB - 18 oct 2014, ora 19:00
Regia: Iarina Demian
Actori: Tiberiu Păun, Afrodita Androne, Sorin Cociş, Jeanine Stavarache
  Toc Toc
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 18 oct 2014, ora 19:00
Grand Cinema Digiplex - 18 oct 2014, ora 19:00
Regia: Ricard Reguant
Actori: Lucian Ghimişi, Andrei Duban, Victor Bucur, Andrei Mateiu
Revizorul (tnb) Revizorul (tnb)
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 18 oct 2014, ora 19:30
Regia: Felix Alexa
Actori: Marius Manole, Mihai Constantin, Ana Ciontea, Ilinca Manolache
Tectonica sentimentelor Tectonica sentimentelor
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 18 oct 2014, ora 19:30
Regia: Nicolae Scarlat
Actori: Ilinca Goia, Liviu Lucaci, Tamara Creţulescu, Carmen Ionescu
Cabaret Mulanruj - Une Soiree a Paris Cabaret Mulanruj - Une Soiree a Paris
Bordello - 19 oct 2014, ora 20:00
Omul care a văzut moartea Omul care a văzut moartea
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 19 oct 2014, ora 20:00
Regia: Dan Tudor
Actori: Costel Constantin, Ilinca Tomoroveanu, Adela Mărculescu, Florentina Ţilea
Micul Infern Micul Infern
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 19 oct 2014, ora 11:00
Regia: Mircea Cornişteanu
Actori: Ileana Stana Ionescu, Rodica Popescu Bitănescu, Ilinca Goia, Liviu Lucaci
Vizita si Dl Goe Vizita si Dl Goe
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 19 oct 2014, ora 11:00
Regia: Claudia Negroiu
Actori: Claudia Negroiu, Dana Porlogea, Tavi Ştefan, Răzvan Dragu
Pupăza din tei Pupăza din tei
Balonul copiilor - 19 oct 2014, ora 12:00
Regia: Cristian Mitescu
Actori: Mariana Şinca, Cristian Mitescu
O odisee pământeană O odisee pământeană
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 19 oct 2014, ora 19:00
Regia: Radu Dragomirescu
Actori: Cătălin Coşarcă, Smaranda Găbudeanu, Andrei Negoiţă, Mihai Niţă
Viţelul de aur Viţelul de aur
ArCuB - 19 oct 2014, ora 19:00
Regia: Eugen Alexandru Gyemant
Actori: Tudor Aaron Istodor, Cătălin Babliuc, Dan Rădulescu, Lucian Iftime
Cinci femei de tranziţie Cinci femei de tranziţie
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 19 oct 2014, ora 20:00
Regia: Rodica Popescu Bitănescu
Actori: Rodica Popescu Bitănescu, Tania Popa, Aimee Iacobescu, Magdalena Cernat
Crimã la Howard Johnson Crimã la Howard Johnson
Music Club - 19 oct 2014, ora 20:00
Regia: Emanuel Pârvu
Actori: Marius Gâlea, Alexandra Ioniţă, Mihai Conrad Mericoffer, Emanuel Pârvu
Royal Fashion Royal Fashion
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 19 oct 2014, ora 20:00
Regia: Dan Puric
Actori: Ileana Olteanu, Violeta Huluba, Nadejda Dumitriu, Lelia Marcu
  Pescăruşul. Ultimul act
Centrul Naţional al Dansului - 21 oct 2014, ora 20:30
Regia: Carmen Lidia Vidu
Actori: Ioana Marchidan, Istvan Teglaş
Steaua fără nume Steaua fără nume
Teatrul Elisabeta - 21 oct 2014, ora 19:00
Regia: Dana Rotaru
Actori: Theodor Costache, Mihaela Prosan, Elena Voineag, Daniel Drăgan
Oase pentru Otto Oase pentru Otto
The Tube - 22 oct 2014, ora 21:00
Regia: Lia Bugnar
Actori: Dorina Chiriac, Lia Bugnar, Crina Mureşan, Mariana Dănescu
  Laugh Story
La Scena - 23 oct 2014, ora 19:00
Regia: Theo Herghelegiu
Actori: Anca Sigartău, Ion Radu Burlan, Călin Grigoriu, Tiberiu Chiranus
Un bărbat pentru Sara Un bărbat pentru Sara
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 24 oct 2014, ora 20:00
Grand Cinema Digiplex - 24 oct 2014, ora 20:00
Regia: Claudiu Goga
Actori: Emilia Popescu, Andi Vasluianu, Constantin Cotimanis, Andreea Vasile
Furtuna Furtuna
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 24 oct 2014, ora 18:00
Regia: Alexander Morfov
Actori: Ion Caramitru, Crina Semciuc, Mihai Călin, Istvan Teglaş
Fă-mi loc! Fă-mi loc!
Godot Cafe Teatru - 24 oct 2014, ora 19:00
Regia: Radu Beligan
Actori: Marius Manole, Medeea Marinescu
inter@FAŢA inter@FAŢA
Centrul Naţional al Dansului - 24 oct 2014, ora 19:30
Noul locatar Noul locatar
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 25 oct 2014, ora 20:00
Regia: Mihaela Panainte
Actori: Cornel Răileanu, Florin Vidamski, Lăcrămioara Bradoschi, Andrei Dinu
Cenuşăreasa(t) Cenuşăreasa(t)
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 25 oct 2014, ora 11:00
Teatrul Tandarica - 25 oct 2014, ora 11:00
Grand Cinema Digiplex - 25 oct 2014, ora 11:00
Regia: Silviu Purcărete
Actori: Cristina Roşianu, Liliana Gavrilescu, Cristian Mitescu, Graţiela Ene
Povestea porcului Povestea porcului
Balonul copiilor - 25 oct 2014, ora 12:00
Regia: Cristian Mitescu
Actori: Cristian Mitescu, Marin Fagu
Noul locatar Noul locatar
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 25 oct 2014, ora 19:00
Regia: Mihaela Panainte
Actori: Cornel Răileanu, Florin Vidamski, Lăcrămioara Bradoschi, Andrei Dinu
Cabaret Mulanruj - Une Soiree a Paris Cabaret Mulanruj - Une Soiree a Paris
Bordello - 25 oct 2014, ora 20:00
Trilogia belgrădeană Trilogia belgrădeană
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 25 oct 2014, ora 20:30
Regia: Cristian Juncu
Actori: Ana Şuşca, Vlad Bârzanu, Olimpiu Blaj, Amalia Huţan
Fă-mi loc! Fă-mi loc!
Godot Cafe Teatru - 26 oct 2014, ora 22:00
Regia: Radu Beligan
Actori: Marius Manole, Medeea Marinescu
Miţi si Piţi Miţi si Piţi
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 26 oct 2014, ora 11:00
Regia: Claudia Negroiu
Actori: Dana Porlogea, Claudia Negroiu
Ograda muzicală Ograda muzicală
Balonul copiilor - 26 oct 2014, ora 12:00
Regia: Cristian Mitescu
Actori: Mariana Şinca, Cristian Mitescu
  Legenda dragostei
Grand Cinema Digiplex - 26 oct 2014, ora 16:45
Acum ori niciodată Acum ori niciodată
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 26 oct 2014, ora 20:00
Regia: Mihai Constantin
Actori: Şerban Pavlu, Mirela Oprişor, Gheorghe Ifrim, Nicoleta Lefter
Cum m-am lăsat de gândit Cum m-am lăsat de gândit
Music Club - 26 oct 2014, ora 20:00
Regia: Bogdan Muncaciu
Actori: Anca Sigartău, 1-Q Sapro
D'ale noastre D'ale noastre
Casa de Cultura Otopeni - 27 oct 2014, ora 20:30
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 27 oct 2014, ora 20:30
Regia: Gigi Căciuleanu
Ma mut la mama Ma mut la mama
Teatrul Mic - 27 oct 2014, ora 19:00
Regia: Gelu Colceag
Actori: Adriana Trandafir, Gabriel Fătu, Andreas Petrescu
Un bărbat pentru Sara Un bărbat pentru Sara
Grand Cinema Digiplex - 27 oct 2014, ora 20:00
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 27 oct 2014, ora 20:00
Regia: Claudiu Goga
Actori: Emilia Popescu, Andi Vasluianu, Constantin Cotimanis, Andreea Vasile
Mozart steps Mozart steps
Casa de Cultura Otopeni - 28 oct 2014, ora 20:30

Actori: Veronica Arizancu, Florin Coşuleţ, Ali Deac, Diana Fufezan
Profu' de religie Profu' de religie
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 28 oct 2014, ora 18:30
Regia: Bobi Pricop
Actori: Marian Politic, Dragoş Măceşanu, Romaniţa Ionescu, Cătălin Vieru
Mă mut la... tata ? Mă mut la... tata ?
Teatrul Mic - 28 oct 2014, ora 19:00
Regia: Gelu Colceag
Actori: Adriana Trandafir, Adrian Păduraru, Andreas Petrescu, Anca Dinicu
Leul deşertului Leul deşertului
Palatul National al Copiilor - 29 oct 2014, ora 20:00
Regia: Radu Beligan
Actori: Radu Beligan, Maia Morgenstern, Mircea Rusu, Lamia Beligan
  Laugh Story
La Scena - 30 oct 2014, ora 19:00
Regia: Theo Herghelegiu
Actori: Anca Sigartău, Ion Radu Burlan, Călin Grigoriu, Tiberiu Chiranus
Lecţia (tnb) Lecţia (tnb)
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 30 oct 2014, ora 19:00
Regia: Horaţiu Mălăele
Actori: Aylin Cadir, Horaţiu Mălăele, Natalia Călin, Victoria Dicu
O odisee pământeană O odisee pământeană
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 30 oct 2014, ora 19:00
Regia: Radu Dragomirescu
Actori: Cătălin Coşarcă, Smaranda Găbudeanu, Andrei Negoiţă, Mihai Niţă
Familia TOT Familia TOT
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 30 oct 2014, ora 19:00
Regia: Victor Ioan Frunză
Actori: George Costin, Adrian Nicolae, Sorin Miron, Nicoleta Hâncu
  Traviata
Opera Romana - 30 oct 2014, ora 19:00
Regia: Paul Curran
Fata cu cărămida în gură Fata cu cărămida în gură
La Scena - 30 oct 2014, ora 19:30
Regia: Theo Herghelegiu
Actori: Christian Toma, Adelaida Zamfira, Adriana Pârvu, Gabriel Duţu
De ce tocmai tu? De ce tocmai tu?
Music Club - 30 oct 2014, ora 20:00
Regia: Natalie Ester
Actori: Ioana Zărnescu, Dan Mecu, Cătălin Stelian
Familia Tót Familia Tót
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 30 oct 2014, ora 20:00
Regia: László Bocsárdi
Actori: Sorin Leoveanu, Valer Dellakeza, Mirela Cioabă, Iulia Colan
Donka Donka
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 31 oct 2014, ora 20:30
Regia: Daniele Finzi Pasca
Actori: Moira Albertalli, Karen Bernal, Helena Bittencourt, Andrée Anne Gingras-Roy
Furtuna (ccnb) Furtuna (ccnb)
Centru Cultural pentru UNESCO "Nicolae Balcescu" - 31 oct 2014, ora 19:00
Regia: Victor Ioan Frunză
Actori: Ioana Barbu, George Costin, Alexandru Ion, Sorin Miron
  Traviata
Opera Romana - 31 oct 2014, ora 19:00
Regia: Paul Curran
Revizorul (tnb) Revizorul (tnb)
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 1 nov 2014, ora 20:00
Regia: Felix Alexa
Actori: Marius Manole, Mihai Constantin, Ana Ciontea, Ilinca Manolache
  Cabaret
Teatrul Național I.L. Caragiale - București - 1 nov 2014, ora 18:00
Regia: Răzvan Mazilu
Actori: Georg Peetz, Daniela Török, Konstantin Keidel, Ida Jarcsek Gaza
  Toc Toc
Grand Cinema Digiplex - 1 nov 2014, ora 19:00
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 1 nov 2014, ora 19:00
Regia: Ricard Reguant
Actori: Lucian Ghimişi, Andrei Duban, Victor Bucur, Andrei Mateiu
  Traviata
Opera Romana - 1 nov 2014, ora 19:00
Regia: Paul Curran
Stand Up Comedy - Numai 1 şi 1 Stand Up Comedy - Numai 1 şi 1
Cinema Patria - 2 nov 2014, ora 20:14
  Traviata
Opera Romana - 12 nov 2014, ora 19:00
Regia: Paul Curran
Moscova Petuski Moscova Petuski
Muzeul Municipiului - 12 nov 2014, ora 19:00
Regia: Theo Herghelegiu
Actori: Richard Bovnoczki
Ce zile frumoase! Ce zile frumoase!
Muzeul Municipiului - 12 nov 2014, ora 19:00
Regia: Sânziana Stoican
Actori: Sabrina Iaşchevici, Ionuţ Vişan
Cântăreaţa cheală Cântăreaţa cheală
Institutul Francez - 15 nov 2014, ora 20:00

Actori: Daniel Dobre, Luminiţa Bucur, Oleg Apostol, Raluca Caragioiu
Eddie Griffin - Eddie Griffin - "Living Legend Tour"
Cinema Patria - 15 nov 2014, ora 20:00
  Toc Toc
Grand Cinema Digiplex - 23 nov 2014, ora 19:00
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 23 nov 2014, ora 19:00
Regia: Ricard Reguant
Actori: Lucian Ghimişi, Andrei Duban, Victor Bucur, Andrei Mateiu
Amalia respiră adânc Amalia respiră adânc
Muzeul Municipiului - 23 nov 2014, ora 19:00
Regia: Mariana Cămărăşan
Actori: Cristina Casian
  Fiica Faraonului
Grand Cinema Digiplex - 29 nov 2014, ora 16:45
  Toc Toc
Grand Cinema Digiplex - 3 dec 2014, ora 19:00
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 3 dec 2014, ora 19:00
Regia: Ricard Reguant
Actori: Lucian Ghimişi, Andrei Duban, Victor Bucur, Andrei Mateiu
Poezia visului Poezia visului
Muzeul Municipiului - 3 dec 2014, ora 19:00
Regia: Miriam Răducanu
Actori: Lari Cosmin Giorgescu
Cântăreaţa cheală Cântăreaţa cheală
Institutul Francez - 6 dec 2014, ora 20:00

Actori: Daniel Dobre, Luminiţa Bucur, Oleg Apostol, Raluca Caragioiu
  Toc Toc
Grand Cinema Digiplex - 6 dec 2014, ora 19:00
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 6 dec 2014, ora 19:00
Regia: Ricard Reguant
Actori: Lucian Ghimişi, Andrei Duban, Victor Bucur, Andrei Mateiu
  Spărgătorul de nuci pe gheaţă
Sala Palatului - 7 dec 2014, ora 20:00
  Baiadera
Grand Cinema Digiplex - 17 dec 2014, ora 16:45
Cântăreaţa cheală Cântăreaţa cheală
Institutul Francez - 21 dec 2014, ora 20:00

Actori: Daniel Dobre, Luminiţa Bucur, Oleg Apostol, Raluca Caragioiu
Stand Up Comedy - 4 x 4 băieţi fierbinţi Stand Up Comedy - 4 x 4 băieţi fierbinţi
Sala Palatului - 21 dec 2014, ora 20:00

Actori: Mihai Bobonete, Adrian Văncică, Constantin Diţă, Mihai Rait
  Spărgătorul de nuci
Grand Cinema Digiplex - 31 ian 2015, ora 16:45
  Lacul lebedelor
Grand Cinema Digiplex - 31 ian 2015, ora 16:45
  Toc Toc
Grand Cinema Digiplex - 8 mar 2015, ora 19:00
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 8 mar 2015, ora 19:00
Grand Cinema Digiplex - 8 mar 2015, ora 19:00
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 8 mar 2015, ora 19:00
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 8 mar 2015, ora 19:00
Grand Cinema Digiplex - 8 mar 2015, ora 19:00
Regia: Ricard Reguant
Actori: Lucian Ghimişi, Andrei Duban, Victor Bucur, Andrei Mateiu
  Romeo şi Julieta
Grand Cinema Digiplex - 20 mar 2015, ora 16:45
  Toc Toc
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 19 apr 2015, ora 19:00
Grand Cinema Digiplex - 19 apr 2015, ora 19:00
Grand Cinema Digiplex - 19 apr 2015, ora 19:00
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 19 apr 2015, ora 19:00
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 19 apr 2015, ora 19:00
Grand Cinema Digiplex - 19 apr 2015, ora 19:00
Regia: Ricard Reguant
Actori: Lucian Ghimişi, Andrei Duban, Victor Bucur, Andrei Mateiu
  Ivan cel Groaznic
Grand Cinema Digiplex - 25 apr 2015, ora 17:45
  Toc Toc
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 13 sep 2015, ora 19:00
Grand Cinema Digiplex - 13 sep 2015, ora 19:00
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 13 sep 2015, ora 19:00
Grand Cinema Digiplex - 13 sep 2015, ora 19:00
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 13 sep 2015, ora 19:00
Grand Cinema Digiplex - 13 sep 2015, ora 19:00
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 13 sep 2015, ora 19:00
Grand Cinema Digiplex - 13 sep 2015, ora 19:00
Regia: Ricard Reguant
Actori: Lucian Ghimişi, Andrei Duban, Victor Bucur, Andrei Mateiu
Un bărbat pentru Sara Un bărbat pentru Sara
Sala Epika din Grand Cinema Digiplex din Baneasa Shopping City - 13 sep 2015, ora 19:00
Regia: Claudiu Goga
Actori: Emilia Popescu, Andi Vasluianu, Constantin Cotimanis, Andreea Vasile
     LISTĂ TEATRE » PIESE DE TEATRU ŞI OPERĂ »     
     OPERA ROMÂNĂ »      
SUS
0.1088 / 0.0460 (359)